Senát FTK v příštích třech letech povede David Smékal

Foto: Martin Višňa
Úterý 10. říjen 2023, 8:00 – Text: Martin Višňa

Hlavním úkolem ustavujícího zasedání Akademického senátu FTK UP, jehož složení pro funkční období 2023–2026 vzešlo z dubnových voleb, bylo zvolit předsednictvo tohoto grémia. Předsedou byl zvolen vedoucí katedry fyzioterapie David Smékal.

Na post předsedy byla vedle Davida Smékala, který byl dosud místopředsedou senátu, navržena také dosavadní předsedkyně Soňa Formánková z katedry sportu. Po krátké diskuzi s navrženými přistoupili senátoři k tajnému hlasování, které nakonec proběhlo ve dvou kolech, protože v prvním kole volby nezískal ani jeden kandidát potřebnou nadpoloviční většinu hlasů. Ve druhém kole byl David Smékal devíti hlasy zvolen.

„Děkuji za zvolení a projevenou důvěru. Věřím, že naše komunikace a diskuze budou ve všech směrech konstruktivní,“ řekl nově zvolený předseda, který by si mimo jiné přál, aby do budoucna byla v senátu zastoupena všechna pracoviště fakulty.

Volební byl i další program ustavujícího zasedání Akademického senátu FTK UP. První místopředsedkyní se stala Soňa Formánková, druhou místopředsedkyní pak byla zvolena doktorandka Kristýna Janečková, která jako jediná byla studentskou senátorkou i v předchozím funkčním období.

Senátoři také zvolili předsedy senátních komisí. Ekonomickou komisi povede Jiří Buben z katedry sportu, legislativní komisi Ivana Hanzlíková z katedry fyzioterapie a v čele pedagogické komise nově stanul Michal Vičar z katedry rekreologie.

Přehled členů AS FTK UP a informace o zasedáních senátu najdete zde.