Soutěž Podnikavá hlava hledá nejlepší podnikatelské nápady

Grafika: Vojtěch Duda
Úterý 26. březen 2024, 8:00 – Text: Lucie Bačík Goryczková

Vědeckotechnický park UP (VTP UP) vyhlašuje 15. ročník soutěže Podnikavá hlava, jejímž cílem je ocenit nejlepší podnikatelské nápady nejen studentů Univerzity Palackého, ale také začínajících nebo zkušených podnikatelů z řad veřejnosti. Na vítěze čeká hlavní cena 50 000 Kč, poradenství a konzultace s mentory v hodnotě 130 000 Kč, roční pronájem pracovního místa v Element Coworkingu nebo sleva 50 % na roční pronájem kanceláře. Přihlášky do soutěže je možné podávat do 20. května.

Soutěž Podnikavá hlava pomáhá studentům UP a začínajícím podnikatelům odstartovat vlastní byznys a oslovit investory. „Z dotazníkového šetření, které jsme realizovali na jaře 2023, vyplynulo, že 25 % studentů UP chce po ukončení studia podnikat. Soutěž Podnikavá hlava je ideální příležitost, jak si nechat zhodnotit podnikatelský záměr, seznámit se s podnikatelskou komunitou Olomouckého kraje a naučit se prezentovat svůj nápad před investory,“ zve k účasti v soutěži ředitel VTP UP Petr Kubečka.

„Úspěšným projektem z předchozích ročníků soutěže je např. aplikace FESTADA usnadňující chov ovcí, vítězný projekt loňského roku – AI nástroj  vyvinutý studentem UP Samuelem Jašíkem – či další zajímavé projekty jako dětská herna JáSám, aplikace FreshenUp sdružující beauty služby nebo projekt Asistent na blízku,“ dodává.

Zkušenější podnikatelé a zavedené startupy si taktéž přijdou na své – získají zpětnou vazbu od profesionálů, nové kontakty, networking a sdílení dobré praxe.

Do finále soutěže, které proběhne 7. června, postoupí 10 soutěžících. Ti představí své projekty před odbornou porotou, která vybere ten nejlepší z nich. Pro finalisty je navíc připraven praktický workshop o aktuálních trendech v marketingu. Termíny, pravidla, výhry a další informace o soutěži jsou dostupné na webu www.podnikavahlava.cz.

Soutěž Podnikavá hlava pořádá Univerzita Palackého pod záštitou rektora Martina Procházky, primátora Olomouce Miroslava Žbánka a náměstka hejtmana Olomouckého kraje Jana Šafaříka. Finanční podporu poskytli hlavní partneři Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest a Inovační centrum Olomouckého kraje. Marketingovou propagaci soutěže zajištuje Marketingová agentura Arrow Marketing. Tato soutěž je realizována v rámci projektu Podpora podnikavosti, který je součástí Národního plánu obnovy, komponenty 1.4. Digitální ekonomika a společnost, inovativní startupy a nové technologie, financovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj.