Termosolární úl nadchl porotu letošního Startup Klubu

Vyhlášení 1. místa na Business plesu. Vítěznou příčku získali autoři projektu termosolárního úlu.
Foto: Jan Andreáš
sobota 2. únor 2019, 8:00 – Text: Dana Jurková, BP

Nejlepší startup vybírali zástupci Univerzity Palackého na Business plesu, který se konal minulý týden v Olomouci. Pod hlavičkou Startup Klubu si první příčku a cenu v hodnotě 100 tisíc korun odnesli autoři projektu termosolárního úlu, který pomáhá včelám v boji proti roztočům. Na druhém místě se umístil projekt cyklistické dopravy dětí Ride2sCool, který obdržel voucher na vizuální identitu.

V odborné porotě zasedl mj. ředitel Vědeckotechnického parku UP Roman Jurečka, zástupci Agentury pro podnikání a podporu investic CzechInvest, Okresní hospodářské komory a také pořádající digitální agentury ESMEDIA Interactive.

„Martin Jančík z úspěšného startupu Liftago, Tomáš Hülle, zakladatel European Centre for Career Education a prezident Czech China Entrepreneurs Forum, mentor David Kovalský a další osobnosti vytvořily velmi kvalitní porotu naší soutěže. Vítězným projektům přeji mnoho zdaru v dalším rozvoji a budeme rádi, když jim ceny z letošního Startup Klubu k tomuto rozvoji alespoň trochu pomohou. Snad bude pro ně přínosné i to, že jsme jim do publika díky propojení s Business plesem přivedli i řadu zajímavých investorů a byznysmenů, publicisty, europoslance, či prezidenta Hospodářské komory ČR,“ uvedl Pavel Sedláček, organizátor Startup Klubu a zakladatel digitální agentury ESMEDIA Interactive. „Rád bych také poděkoval za podporu a velmi příjemnou spolupráci kolegům z agentury CzechInvest a z Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého, kteří nás minulý rok přizvali i k účasti na partnerském UP Business Campu,“ dodal.

„Na naší listopadové konferenci UP Business Camp jsme z více jak 15 projektů vybrali pět, které postoupily na lednový Business ples. Byl to projekt bezpečného cyklostojanu, online srovnávače cen a kvality internetového připojení, kolokočárku pro děti s postižením, a dva vítězné projekty. Všem projektům přeji mnoho úspěchů v podnikání,“ uvedl Roman Jurečka z VTP.

Startup Klub je součástí programu olomouckého Business plesu, ve kterém se mohou začínající podnikatelé potkat s investory a zajímavými osobnostmi podnikatelského světa. Business ples pořádá Okresní hospodářská komora Olomouc, digitální agentura ESMEDIA a eventová agentura Evepro.