Univerzita pro 1/2maraton: Stovky dobrovolníků, pohár rektora i doprovodný program

Devátý ročník největšího běžeckého podniku na Moravě se uskuteční již tuto sobotu. I letošní Olomoucký 1/2maraton by se jen těžko obešel bez zapojení stovek dobrovolníků z olomoucké univerzity.
Foto: Milada Hronová
Čtvrtek 21. červen 2018, 7:45 – Text: (red)

Již tuto sobotu se v Olomouci uskuteční další ročník největšího běžeckého podniku na Moravě a Univerzita Palackého u něj nebude chybět. Olomoucký 1/2maraton by se totiž jen těžko obešel bez zapojení stovek dobrovolníků z řad studentů a zaměstnanců univerzity, kteří zajišťují servis v zázemí závodu i podél trati. Stejně tak se univerzita tradičně zapojuje i do doprovodného programu akce.

„S organizátory půlmaratonu spolupracujeme jako hrdý patron od jeho prvního ročníku, kdy se ještě jednalo o dvakrát tak menší akci. Dnes se hlavního závodu účastní přes šest tisíc běžců, mnoho z nich pak v barvách univerzity. A právě ti mohou soutěžit o Pohár rektora, který každoročně obdrží nejrychlejší žena a muž z univerzity,“ vysvětluje Ondřej Martínek z oddělení komunikace UP. Z českých univerzitních měst je přitom v Olomouci zájem o Běh o pohár rektora největší.

Zpestřit den fanouškům i účastníkům běhu se každoročně snaží i další univerzitní zařízení. „Na Výstavišti Flora se veřejnosti v rámci doprovodného sportovního veletrhu Moravia Sport Expo představí například fakulta tělesné kultury, Aplikační centrum BALUO nebo náš hokejový tým University Shields,“ dodává Martínek. Interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání nabídne speciální dvacetiprocentní slevu závodníkům a informační centrum a obchod univerzity UPoint na Horním náměstí bude mít výjimečně otevřeno a nabídne výrazné slevy na vybraný sportovní sortiment.

Již devátý ročník olomouckého půlmaratonu přivítá v roce 2018 více než šest tisíc běžců z celého světa. Běh se koná v historickém centru města a každoročně se stává jedinečným sportovním svátkem s neopakovatelnou atmosférou, kterou podél tratě vytvářejí tisíce fanoušků. Akce se pyšní Zlatou známkou IAAF.