Zumba, squash, koloběžky. Univerzitu Palackého čeká den plný pohybu

Ilustrační foto: Milada Hronová
Pondělí 7. květen 2018, 8:00 – Text: Martin Višňa

Z pestré nabídky pohybových aktivit si mohou vybírat studenti a zaměstnanci Univerzity Palackého během Sportovního dne UP, který na středu 9. května připravilo Akademik sport centrum. Na většinu aktivit není nutné se dopředu přihlašovat a jsou pro zájemce zcela zdarma, na sportovní den je vyhlášeno rektorské volno.

Program sportovního dne zahrnuje více než třicet položek. „Nechybí koloběžkový výlet na Loveckou chatu, zumba party ve Sportovní hale UP nebo lukostřelba. Novinkou letošního roku je pak například squash nebo kruhový trénink v posilovně Akademik Fitness,“ uvádějí pořadatelé.

Během dopoledne si zájemci budou moci zdarma zacvičit také v moderním fitness v Aplikačním centru BALUO anebo si zazávodit v běhu po olomouckých parcích na Memoriálu Jiřího Hronka. Půldenního pěšího výletu Větrání okolo pověstmi opředeného vrcholu Rampach u Litovle nebo podvečerního běžeckého tréninku Jogito ergo sum na atletickém stadionu se mohou zúčastnit i mimouniverzitní zájemci.

Tradičně je připraven také odpolední program v areálu Sportovní haly UP, kde si na své přijdou i děti zaměstnanců anebo třeba milovníci her, jako je discgolf, ringo nebo mölki. Nebude chybět občerstvení a živá hudba a také proběhne losování kuponů, které účastníci obdrží na jednotlivých aktivitách, o zajímavé ceny.

Přehled všech nabízených aktivit a informace o jejich případných kapacitních omezeních či rezervacích najdete na stránce Akademik sport centra.

Sportem nebude žít Univerzita Palackého jen díky Sportovnímu dni. Paleta různých outdoorových aktivit nechybí ani v programu Olomouckého majálesu UP, který se taktéž koná ve středu 9. května. Zájemci si budou moci vyzkoušet například famfrpál nebo bumperbally. Už na dopoledne je připraven sportovní program pro osoby se zdravotním postižením s Centrem APA fakulty tělesné kultury. Více informací je k mání na webu majálesu.