906 odběrů krve

Grafika: Vojtěch Duda
Čtvrtek 9. únor 2023, 9:30 – Text: (vim)

Celkem 906krát ulehli studenti a zaměstnanci během loňského roku v odběrových boxech Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Olomouc a darovali krev, která pomohla zachránit život nejednomu pacientovi. Vůbec poprvé se k tomuto skutku odhodlalo 125 dárců. Ačkoliv je darování krve dobrovolné a nezištné, stejně jako v dřívějších ročnících výzvy Daruj krev s UP vylosovali rektor Martin Procházka a prezident Českého červeného kříže Markem Juklem, který působí na přírodovědecké fakultě, z univerzitních dárců deset lidí, kteří obdrží poukaz na nákup v UPointu a drobnou věcnou odměnu. Vylosováni byli: Jan Kalina (PF), Martin Keňa (PdF), Patricie Koláčková (LF), Adéla Kouřilová (CMTF), Vlastimil Mílek (PřF), Tomáš Steklý (PřF), Miloš Švec (FF), Pavla Vodáková (FF), Petr Zítka (LF) a Milan Žádník (LF). Více o celoroční výzvě Daruj krev s UP a týdenní výzvě Daruj krev s rektorem, která začíná už v pondělí 13. února, najdete na daruj.upol.cz.