Akademický senát fakulty zdravotnických věd povede opět Lukáš Merz

Lukáš Merz byl znovu zvolen předsedou Akademického senátu FZV.
Foto: Velena Mazochová
sobota 14. duben 2018, 8:00 – Text: Velena Mazochová

Senátoři fakulty zdravotnických věd, zvolení v březnu tohoto roku na další tři roky, zvolili nové předsednictvo. Předsedou senátu se stal opět odborný asistent Ústavu společenských a humanitních věd Lukáš Merz, který jej vedl i v předchozích dvou volebních obdobích.

Staronový předseda získal potřebnou nadpoloviční většinu dvanáctičlenného senátu hned v prvním kole tajné volby. Hlasovalo pro něj devět senátorů, tři se zdrželi. „Děkuji za všechny hlasy a doufám, že i v následujícím období budeme dobře spolupracovat jak s v rámci nově zvoleného senátu, tak i s vedením fakulty. Budu se snažit, aby to bylo ku prospěchu všech,“ uvedl Lukáš Merz po svém zvolení.

Do funkce první místopředsedkyně zvolili senátoři Štěpánku Bubeníkovou, zástupkyni přednosty pro školství Ústavu porodní asistence, místopředsedkyní za studentskou komoru se stala studentka prvního ročníku oboru Porodní asistence Jana Vrbová.

Děkan Jaroslav Vomáčka popřál novému senátu úspěšná jednání v nadcházejících třech letech a vyjádřil přesvědčení, že spolupráce s vedením fakulty bude i nadále oboustranně prospěšná. Senátory zároveň seznámil s aktuálním stavem fakulty i s plány pro její další rozvoj v oblasti vědy, výuky i investic.

V průběhu jednání schválil nový senát také rozpočet FZV na rok 2018, jehož návrh předložila a okomentovala tajemnice fakulty Lenka Doleželová. Podle jejích informací obdržela fakulta pro letošní rok podle ukazatelů A + K základní dotaci ve výši 44 milionů korun, což představuje nárůst o 2,5 miliónů oproti loňskému roku. Zvýšil se rovněž příspěvek na rozvoj výzkumné organizace (RVO), který letos činí 1,7 milionů, tedy o zhruba půl milionů více než loni.