Atletický přebor připomene třicátiny FTK speciálním závodem

Ilustrační foto: Martin Višňa
Úterý 19. duben 2022, 12:00 – Text: Martin Višňa

Letošní ročník tradičního Přeboru Univerzity Palackého v atletice je součástí oslav 30. výročí vzniku fakulty tělesné kultury. A to nikoliv jen formálně. Na atletickém stadionu se totiž ve středu 27. dubna vedle klasických disciplín poběží i speciální běh na 200 metrů. K účasti na přeboru jsou zváni všichni sportovci napříč univerzitou.

Soutěžit se bude v běhu od 60 do 1500 metrů včetně štafet, dále ve skoku vysokém a dalekém, vrhu koulí a hodu diskem a oštěpem. „U příležitosti oslav 30 výročí vzniku naší fakulty jsme do programu zařadili i netradiční vložený závod v běhu na 200 metrů, který ale nevyhraje nejrychlejší běžec, nýbrž ten, kdo se svým časem nejvíce přiblíží 30 sekundám. Kromě toho bude vyhlášen a oceněn také účastník, který barvou svého oblečení nebo třeba nalíčení bude nejlépe odkazovat k barvám FTK,“ uvedl ředitel závodu Vítězslav Prukner z oddělení atletiky na katedře sportu.

Atletický stadion přeborem ožije už ve 14 hodin soutěžním předprogramem pro děti nazvaným Kids Athletics, v 15 hodin pak budou zahájeny univerzitní závody. K účasti se mohou závodníci ze všech fakult a pracovišť UP přihlásit předem online prostřednictvím tohoto formuláře, případně je možná registrace přímo na místě v závodní kanceláři.

„Všechny zúčastněné děti obdrží sladkou odměnu. V soutěžích dospělých bude, kromě mistrovských titulů přeborníka UP, diplomů, medailí a věcných cen, udělována také cena děkana FTK za nejlepší mužský a ženský atletický výkon ve formě jednorázového sportovního stipendia,“ dodal Vítězslav Prukner.

Další informace zájemci najdou zde.

Přebor UP v atletice je jednou z akcí, kterými Fakulta tělesné kultury UP upozorňuje na oslavy 30. výročí zahájení své činnosti v roce 1991. Tyto oslavy měly proběhnout již v loňském roce, ovšem kvůli epidemii covidu-19 byly odloženy až na rok letošní. Vyvrcholí ve dnech 3. a 4. června, kdy se uskuteční vůbec první stříbrná promoce a velké setkání absolventů fakulty. Program oslav s názvem Jsme 30 let v pohybu je k dispozici zde.