Barbora Valáriková z Roboklubu PdF UP bodovala v soutěži Robotix 2020

Foto: Radim Děrda
Úterý 28. leden 2020, 9:42

Členové Robokubu, kterými jsou převážně žáci olomouckých základních škol, soutěžili na 3. ročníku robotické soutěže Robotix, pořádané Střední průmyslovou školou v Přerově. Soutěže se zúčastnilo celkem 68 robotů, ve dvou disciplínách – Line Follower a Sumo. Naši fakultu reprezentovalo 8 členů robotického kroužku s 6 roboty – jmenovitě Mikuláš Čapek, Alexej Dočekal, Matouš Dohnal, Ondřej Dohnal, Barbora Valáriková, Denis Wanek, Jindřich Káňa a František Káňa.

Všichni účastníci z Roboklubu pedagogické fakulty soutěžili v disciplíně Lego Line Follower, kategorie ZŠ, kde bylo přihlášeno celkem 20 robotů. Velkým úspěchem bylo výborné umístění Barbory Valárikové - 3. místo. Také zbývající soutěžící v napjaté atmosféře statečně bojovali a udrželi klidnou mysl. Podařilo se jim zdolat technicky náročné tratě, což jim přineslo umístění v první polovině startovního pole.

Již dříve se členové klubu účastnili mezinárodní robotické soutěže RoboTrip.  „Pro zúčastněné se jednalo o první soutěž mimo půdu mateřské fakulty, proto si všichni za předvedené výkony zaslouží velké uznání“, uvedl Radim Děrda, vedoucí Centra robotiky Olomouc PdF UP, který zajišťuje výuku robotiky v rámci vysokoškolského studia, konkrétně moderně koncipovaného bakalářského studijního programu Technika a praktické činnosti pro vzdělávání. Umístění Barbory Valárikové na stupních vítězů dokazuje, že nadání v robotice a technice mohou projevovat i děvčata. 

doc. Jiří Dostál, vedoucí katedry technické a informační výchovy PdF UP

Zpět