Burza zaměstnavatelů po „covidové“ pauze přilákala přes třicet zdravotnických zařízení

Foto: Martin Višňa
Pondělí 25. říjen 2021, 10:40

Více než 30 zdravotnických zařízení ze všech koutů republiky se zúčastnilo letošní Burzy zaměstnavatelů, kterou Lékařská fakulta UP pořádá pro své studenty, jimž tak chce zprostředkovat přehled pracovních možností, které na ně po absolutoriu čekají.

Studenti mohli dne 12. října 2021 průběžně mezi 9. a 14. hodinou navštěvovat „stánky“ jednotlivých zdravotnických zařízení a přítomného kvalifikovaného personálu se podrobně vyptat na vše, co může být relevantní pro výběr budoucího zaměstnavatele, například možnosti dalšího vzdělávání, personální politika, zaměstnanecké zázemí.

Jednotlivá zdravotnická zařízení Burzu zaměstnavatelů vnímají jako příležitost oslovit budoucí absolventy a ukázat jim výhody právě svého pracoviště. „Veletrh se nám moc líbil. Jsme rádi, že jsme studentům mohli předat informace k chystané akci Den s primářem, o kterou byl mezi studenty obrovský zájem, včetně našeho stipendijního programu,“ uvedla Klára Pavlišová z Agelu. Rovněž Eva Buchtová, vedoucí personalistiky PL Šternberk, sdělila: „Velice si vážíme příležitosti prezentovat Psychiatrickou léčebnu Šternberk na půdě LF UP a tím i možnosti oslovit budoucí lékaře se zájmem o psychiatrii.“

Mnohá z pracovišť přicházela se zajímavými benefity, které návštěvníkům z vlastní zkušenosti popsali i samotní lékaři. „Jsme rádi, že jsme měli možnost prezentovat naše pracoviště v Nemocnici Karviná-Ráj. Mnohá z těchto pracovišť se pyšní nadregionálním významem a z rozhovorů s některými ze studentů bylo zřejmé, že prestiž a věhlas pracoviště jsou také důležité parametry pro jejich budoucí profesní rozhodování. Společně s našimi lékaři, kteří u nás pracují, jsme prezentovali možnosti profesního růstu, finančního odhodnocení, kulturního a společenského vyžití ve městě Karviná,“ vyjmenovala Věra Murínová z NsP Karviná-Ráj.

Novinkou letos byla účast i ne-moravských zařízení, jejichž pracovníci na burzu přijeli například z Liberce, Hradce Králové nebo Prahy. „Děkujeme pořadatelům za možnost představit studentům Krajskou nemocnici Liberec. V příjemném prostředí jsme měli možnost pohovořit s mediky a snad je i trochu nalákat do Liberce. Těšíme se na další ročník akce,“ shrnula Anna Hladíková z Krajské nemocnice Liberec.

„S konáním Burzy zaměstnavatelů vedení LF UP počítá i v dalších letech,“ uvedl Milan Kolář, proděkan LF UP. Zdůraznil, že tuto akci považujte fakulta za vhodnou formu spolupráce se zdravotnickými zařízeními, které se potýkají s výrazným nedostatkem lékařů. Dále doplnil, že za velmi potěšující lze považovat eminentní zájem zdravotnických zařízení v České republice o absolventy naší fakulty, kteří jednoznačně prokazují vysokou připravenost k výkonu lékařského povolání.

Veronika Glogarová, referentka pro komunikaci LF UP