Česká televize popřeje Dobré ráno z Univerzity Palackého

Ilustrační foto: Žurnál UP. V textu foto moderátorské dvojice DR Petry Češkové a Radka Erbena. Foto: ČT
Středa 4. říjen 2023, 8:50 – Text: Egon Havrlant

Diváci druhého programu České televize mohou už tento čtvrtek vstávat s Univerzitou Palackého. Pořad Dobré ráno se totiž bude vysílat živě z bývalého jezuitského konviktu, ve kterém sídlí Umělecké centrum UP. Celých sto padesát minut bude věnováno právě univerzitním tématům a také letošním oslavám výročí 450 let od založení olomouckého vysokého učení. Hosté spolu s moderátory představí univerzitu jako pestrou, moderní a otevřenou instituci, která nabízí příležitosti studentům, pedagogům i vědcům a hraje také důležitou společenskou roli.

„Ukázat univerzitu v celé šíři aktivit, kterým se u nás věnujeme, to by vydalo na seriál. Je výborné, že jsme dostali mimořádný dvouapůlhodinový prostor v celostátním vysílání veřejnoprávní televize a navíc v den, kdy se na naší půdě koná slavnostní zahájení akademického roku českých vysokých škol. Považuji to za skvělou příležitost představit šikovné a inspirativní studenty, pedagogy a vědce, kterých je na naší univerzitě celá řada. Jsem si jistý, že se máme čím pochlubit, a věřím, že se pořad bude líbit všem divákům,“ podotkl Martin Procházka, rektor UP.

Podle hlavní dramaturgyně pořadu Lindy Bendové vyjíždí Dobré ráno do terénu jen asi čtyřikrát do roka. „Je to mnohonásobně náročnější než běžné vysílání ve studiu. Příprava navíc zahrnuje obhlídku místa, výběr jednotlivých lokací, kam se s kamerou živě podíváme, a také vytipování vhodných prostor pro zaparkování našeho rozměrného přenosového vozu. Rovněž štáb má daleko více členů a realizace natáčení je obtížná zejména po technické stránce. Nicméně máme přenosy zvenku moc rádi. Je to pro nás pro všechny daleko větší adrenalin a oživení naší práce. Do Olomouce se moc těšíme. Nádherné město a malebné prostory univerzity i jejího okolí určitě potěší nejednoho televizního diváka,“ uvedla dramaturgyně České televize.

Živé vysílání pořadu Dobré ráno z Univerzity Palackého v Olomouci poběží na programu ČT2 ve čtvrtek 5. října od 5:59 do 8:30 hodin. Pořad bude ke zhlédnutí i na iVysílání zde.