CMTF chce rozšířit nabídku programů zaměřených na sociální práci

Foto: Martin Višňa
Středa 17. červen 2020, 8:00 – Text: Martin Višňa

Záměry dvou nových studijních programů a harmonogram chystaných senátních voleb projednali na svém posledním předprázdninovém zasedání senátoři cyrilometodějské teologické fakulty. Jednání se opět uskutečnilo online prostřednictvím videokonference.

Sociální práce s dětmi a mládeží a Zdravotně-sociální péče, tak se jmenují bakalářské studijní programy, jejichž záměry představil členům akademického senátu proděkan pro studium a další vzdělávání Jiří Pospíšil. „Chceme tak rozšířit a doplnit naše portfolio studijních programů zaměřených na sociální práci. Dosud realizujeme bakalářské studium sociální práce ve spolupráci s CARITAS – Vyšší odbornou školou sociální. Tuto spolupráci nechceme v žádném případě nijak omezovat, zároveň ale chceme nabídnout uchazečům i další možnosti,“ uvedl proděkan. Oba připravované programy jsou profesně zaměřené, na programu Zdravotně-sociální péče CMTF spolupracuje s fakultou zdravotnických věd. Záměry senátoři po krátké diskuzi doporučili k realizaci.

Vedle nových studijních programů a také podmínek přijímacího řízení pro akademický rok 2021/2022 byly tématem červnového zasedání volby do fakultního senátu, které akademickou obec CMTF čekají na podzim. Jedním z důležitých termínů harmonogramu, který senátoři schválili, je 19. říjen. Do tohoto data bude předsedkyně volební komise Zlatica Dorková přijímat písemné návrhy kandidátů. Samotné hlasování pak proběhne ve dvou fázích: nejprve ve dnech 20.–26. listopadu elektronicky a následně 28. a 30. listopadu v listinné podobě. Tříleté funkční období nového Akademického senátu CMTF UP začne 1. února 2021.

Ke změně ve složení senátu teologické fakulty ovšem dojde ještě před volbami. Senátoři se totiž během červnového zasedání rozloučili s Rudolfem Smahelem, který opouští řady pracovníků fakulty. „Děkuji Pánu bohu za to, že jsem prakticky třicet let mohl působit na této slovutné fakultě. Děkuji také všem kolegyním a kolegům a studentkám a studentům. V mysli a modlitbách budu stále s vámi,“ reagoval na poděkování za práci pro fakultu docent, který v květnu oslavil 70. narozeniny.