Děkan Michal Šafář ocenil úspěšné sportovce

Děkan Michal Šafář s oceněnými sportovci.
Foto: Lukáš Ondrášek
Pátek 12. listopad 2021, 13:00 – Text: Martin Višňa

Cenu děkana Fakulty tělesné kultury UP za své sportovní výkony a reprezentaci fakulty a univerzity obdrželi nejen studentky a studenti FTK, ale i členové Vysokoškolského sportovního centra Victoria a úspěšných týmů na letošních Českých akademických hrách z ostatních fakult.

Mezi oceněnými byly například fotbalistky Slovácka Tereza Molková a Alena Pěčková, které ochutnaly atmosféru Ligy mistryň a těší se, až jednou porazí „pražská S“, nebo házenkářky Magda Kašpárková a Michaela Polášková, které s DHK Zora Olomouc na jaře po dlouhých letech postoupily z 2. místa do ligového play-off a byly i členkami vítězného házenkářského výběru UP na akademických hrách.

Cenu obdržela také atletka–překážkářka Kateřina Korgerová, která se zúčastnila mistrovství světa neslyšících, nebo medailemi ověnčená kanoistka Barbora Dimovová. Zřejmě naposledy si pro děkanskou cenu přišla ploutvová plavkyně Barbora Sládečková. „Ve svém pokročilém věku jsem už ukončila kariéru. Do bazénu se ještě podívám, ale už asi jen v tuzemsku,“ uvedla na setkání oceněných v aule FTK.

Zajímavé sportovní výkony na svém kontě za poslední rok mají samozřejmě i muži. Děkan Michal Šafář mimo jiné ocenil cyklistu Tomáše Bártu, Vojtěcha Matuše, který se věnuje lyžařskému orientačnímu běhu, nebo lukostřelce Michala Hlahůlka. „Letošní sezona byla velmi dobrá, uhájil jsem pozici české jedničky. Na co jsem ale nejvíce pyšný, to je 26. místo v kvalifikaci na olympijské hry. Účast v Tokiu sice nevyšla, ale předpokládám, že se mi podaří ještě zlepšit a že Paříž by už dopadnout mohla,“ řekl absolvent FZV a současný student pedagogické fakulty.

„Děkuji všem nejen za to, co jste v rámci svého studia a sportování v uplynulém roce zvládli, zejména za reprezentaci na Českých akademických hrách, na kterých Univerzita Palackého historicky vůbec poprvé zvítězila. Děkuji ale i za to, že jste vlastně takoví průkopníci, kteří svým přístupem ke studiu a sportu ukazujete, že sportovec na vysoké škole není nic nevítaného, naopak že jí přináší další přidanou hodnotu,“ poděkoval a popřál další studijní, sportovní i životní úspěchy oceněným děkan Michal Šafář na setkání, které završil společný přípitek.

Zpět