Děkan Šafář ocenil úspěšné sportovce

Děkan Michal Šafář s částí oceněných sportovců.
Foto: Lukáš Ondrášek
Úterý 23. duben 2019, 12:00 – Text: Martin Višňa

Květiny, šampaňské ani dobrá nálada nechyběly na setkání děkana fakulty tělesné kultury Michala Šafáře se studenty, kteří v minulém roce bodovali ve svých sportovních disciplínách. Děkan sportovcům pogratuloval k dosavadním pozoruhodným výkonům a připil si s nimi na budoucí, nejen sportovní úspěchy.

Mezi oceněnými byl například ragbista Martin Kovář, který byl v únoru vyhlášen nejlepším sportovcem Vyškovska, orientační běžec Vojtěch Matuš, judistka Adéla Szarzecová nebo neslyšící lyžařka Veronika Grygarová.

„Příjemně mne překvapilo, že se rozšířilo spektrum sportů – vedle tradičního ploutvového plavání, kanoistů z divoké vody či házené se objevili cyklisté, orientační běžci a sjezdaři. A také mám radost, že jsme letos vybírali z výrazně většího množství nominovaných. Vnímám to jako dobrý signál, že sportovci nejen nacházejí cestu ke studiu na naší fakultě, ale také že se nám daří nacházet způsob, jak individualizovat jejich studium, aby ho mohli zvládat společně se sportovní kariérou,“ uvedl děkan Michal Šafář.

Jeho slova potvrdila jedna z oceněných, dráhová cyklistka Ema Kaňkovská. „Jsem nadšená, že se fakulta a děkan zajímají o sportovce zde studující. Skloubit školu a tréninky je občas velmi náročné, ale vše je o domluvě. Jsem moc ráda, že mi byl schválen individuální studijní plán, díky kterému nemusím tolik řešit absenci, když jedu třeba na týden na závody nebo na soustředění. “

Studentka oboru Tělesná výchova a sport vloni mimo jiné bodovala na mistrovství republiky, umístila se ale také na desátém místě na závodech Six Day Hong Kong. „Je to součást série, která se koná v zimě na několika kontinentech. Dá se tam dostat jen na pozvání pořadatelů, já se mohla zúčastnit dvou závodů – v Melbourne a Hongkongu, čehož si opravdu vážím. Jsou to závody, kde je spousta fanoušků a atmosféra je naprosto úžasná,“ přiblížila Ema Kaňkovská.

Loňskou sezonu přitom označuje za návratovou, byla totiž na operaci s kolenem. „V letošní sezoně bych se chtěla nominovat na mistrovství Evropy a poté na světové poháry. Sen každého sportovce je stát na bedně se zlatou medailí na krku a poslouchat českou hymnu,“ prozradila své sportovní cíle závodnice, která je společně se sestrou Sárou označována za naděje české dráhové cyklistiky.

Zpět