Děkan Šafář si připil s úspěšnými sportovci

Úspěšní sportovci z FTK s děkanem Šafářem a proděkanem Svozilem. Foto: Martin Višňa
pátek 13. duben 2018, 8:00 – Text: Martin Višňa

Další úspěchy studentům fakulty tělesné kultury, kteří se v minulém roce blýskli na sportovních kolbištích, popřál na setkání v Aplikačním centru BALUO děkan Michal Šafář a také jeho předchůdce Zbyněk Svozil.

Mezi oceněnými sportovci nechyběly například hráčky DHK Zora Olomouc, které vloni pod vedením Jana Bělky z katedry sportu skončily v lize na třetím místě a získaly tak po sedmi letech medaili, oceněn byl také třeba čtvrtý nejlepší halový biketrialista v Evropě Matěj Popelka, ploutvový plavec Jakub Jarolím, jenž si přivezl dvě medaile ze Světových her v Polsku, nebo vodáci Lenka Sováková a Václav Kristek.

„Tady si odpustím jakýkoliv komentář, protože o kuši vím jen to, že z ní střílel Vilém Tell,“ uvedl děkan Šafář další z oceněných, studentku rekreologie Lenku Skládalovou. Ta se vloni ve střelbě z kuše stala halovou mistryní České republiky a „venkovní“ vicemistryní, na mistrovství světa pak skončila dvanáctá. „Trénujeme v Kostelci na Hané, kde máme vlastní střelnici. Střílí se venku na 35, 50 a 65 metrů, vevnitř v hale pak na 18 metrů, tady je to ještě krátké,“ přeměřila si Skládalová prostor při zvídavých děkanových otázkách.

Ze setkání, jež vyvrcholilo společným přípitkem, si sportovci odnesli trička s univerzitním motivem, studentky navíc květinu, všem brzy na účtech přistane ještě finanční odměna. Někteří ale odešli také s úkolem přivést na fakultu další zástupce své disciplíny, aby fakulta byla centrem tohoto sportu, jako je tomu nyní třeba u ploutvového plavání. V této disciplíně totiž vedle zmíněného Jakuba Jarolíma v barvách novojičínského týmu dominují České republice olomoucké plavkyně, které trénuje právě bývalý děkan fakulty tělesné kultury Zbyněk Svozil. 

Přehled oceněných studentů FTK si můžete prohlédnout zde.