Děti v roli vědců. Pevnost poznání spustila registraci na letní tábory

Ilustrační foto: Pevnost poznání
Pátek 19. březen 2021, 13:40 – Text: Martina Vysloužilová

Letní prázdniny jsou ideální čas pro nejrůznější dobrodružství. Co takhle vyzkoušet příměstské tábory v Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého? Registrace je již spuštěna na webu interaktivního centra.

Táborníci se promění v chemiky, botaniky, zoology, astronauty, badatele i cestovatele časem. Čeká je pět dní nabitých zábavou. Tábory se budou v jednotlivých turnusech konat od 12. července do 20. srpna, děti se rozdělí podle věkových kategorií.

„Děti se s námi podívají do vesmíru. Budeme se toulat po sluneční soustavě, přistaneme na Měsíci a prozkoumáme i nová, dosud neobjevená zákoutí. Možná na nás čeká i mimozemšťan,“ láká na program Jitka Doležalová, koordinátorka táborů v Pevnosti poznání.

Cesta za poznáním povede přes všechny expozice interaktivního centra. Kromě toho se děti zabaví ve venkovním areálu Korunní pevnůstky a sousední botanické zahradě. Chybět nebude ani spolupráce s vědeckými centry.

„Chceme děti nadchnout pro vědu a ukázat jim, co u nás děláme a k čemu může být náš výzkum dobrý. Pokud to epidemiologická situace dovolí, přichystáme pro ně, stejně jako v loňském roce, interaktivní stanoviště a prohlídku pracoviště, které se ve svém oboru řadí ke světové špičce. Navíc si malí nadšenci budou moci vyzkoušet některé jednoduché pokusy přímo v naší laboratoři,“ dodává Radka Kvasničková, projektová manažerka z olomouckého Ústavu experimentální botaniky AV ČR.

Registrace a další informace jsou k dispozici zde.

Co děti na táborech čeká?
• pozorování a objevování přírodních jevů a organismů (rostlin i živočichů)
• bádání pomocí mikroskopů a dalších pomůcek skutečných vědců
• krátké filmy v digitálním planetáriu
• průzkum vesmíru formou nejrůznějších her