Do Olomouce dorazí speciální vlak s informacemi o možnostech studia a pobytu v zahraničí

V Olomouci vystoupí i kapela Bert & Friends.
Foto: DZS
Středa 15. září 2021, 10:00 – Text: (red)

Pět měst, pět vlakových nádraží, pět dnů nabitých informacemi o studiu, stážích a dobrovolnictví v zahraničí. Na festivalu mezinárodního vzdělávání Příští stanice svět čekají na mladé lidi workshopy, besedy, soutěže a každý večer i porce muziky. Speciální vlak dorazí v pátek i do Olomouce. Program začíná v 15 hodin.

Akci připravil Dům zahraniční spolupráce, což je česká národní agentura pro mezinárodní vzdělávání a výzkum, která se stará o více než dvě desítky evropských programů a sítí, jako je Erasmus+ nebo Evropský sbor solidarity. Jejím cílem je pomáhat při rozvíjení kvalitního mezinárodního vzdělávání v ČR. Spolupracuje s českými univerzitami, firmami, neziskovkami a odborníky. Festival Příští stanice svět anoncuje start nového období programů Erasmus+ a Evropský sbor solidarity. V Olomouci bude speciální vlak stát v pátek na první koleji za budovou hlavního nádraží, hlavní stage s registrací bude na prostranství před krajským úřadem.

V programu, který začíná v 15 hodin, je například beseda se studenty, kteří vyjeli jako dobrovolníci do Řecka a Itálie, nebudou chybět ani informace o možnosti výjezdů na stáž nebo studijní pobyt do zahraničí. Své triky a tipy, jak přežít v cizině, představí zájemcům zástupci studentské organizace Erasmus Student Network, řeč bude i o udržitelném cestování a naopak, zahraniční studenti publiku prozradí, jak zvládali kulturní šok po příjezdu k nám. Spousty praktických informací doplní bubenická show či koncert kapely Bert & Friends.

Vstup na festival je zdarma, ale jak připomínají organizátoři, jen je třeba se nejprve registrovat, aby bylo možné dodržet všechna protiepidemická opatření. Registrace je možná na místě nebo i předem zde.

Pořadatelé budou při vstupu vyžadovat:

● PCR test ne starší než 7 dní
● Antigenní test ne starší než 72 hodin, provedený v certifikované laboratoři
● Očkování proti covidu-19 (14 dnů po druhé dávce)
● Doklad o prodělané nemoci covid-19 v posledních 180 dnech

Na festivalu budou zavedena bezpečnostní opatření dle aktuálních nařízení.

Zpět