Do Olomouce se sjedou nejlepší evropští vysokoškolští stolní tenisté

Domácí univerzitu bude reprezentovat i Karolína Mynářová.
Foto: František Zálewský
Neděle 11. červen 2017, 8:00 – Text: Ivana Pustějovská

Podruhé v historii bude Česká republika hostit Akademické mistrovství Evropy (AME) ve stolním tenisu. První šampionát se uskutečnil v roce 2007 v Ostravě, letos se bude o akademické tituly bojovat v Olomouci. V pořadí 8. Akademické mistrovství Evropy ve stolním tenisu se uskuteční od 20. do 25. června ve Sportovní hale Univerzity Palackého.

Akademický stolní tenis získává stále větší popularitu po celém světě, vítězové světových univerziád se prosazují i na významných mezinárodních soutěžích dospělých. Pro rok 2017 přidělila Evropská unie akademického sportu (EUSA) pořadatelství 8. Akademického mistrovství Evropy České republice, konkrétně Univerzitě Palackého. „Jsme hrdým spoluorganizátorem tohoto mistrovství. Náš vklad je mnohočetný: především poskytujeme tomuto mistrovství zázemí, protože se bude konat v naší sportovní hale, zároveň také dáváme této velké mezinárodní akci i organizačně logistickou podporu. Doufám, že si špičkový stolní tenis nenechají ujít nejen naši studenti a akademici, ale ani nejširší olomoucká veřejnost,“ řekl rektor UP Jaroslav Miller.

Na přípravách a organizaci mistrovství aktivně spolupracuje i Správa kolejí a menz UP. „Po dohodě se studenty jsme pro účastníky akademického mistrovství vyčlenili téměř celou kapacitu Koleje Evžena Rošického. Snažíme se jim také zpříjemnit pobyt u nás, takže ve vestibulu koleje budou mít například k dispozici nové automaty na nealko nápoje a na kávu,“ řekl Josef Suchánek, ředitel SKM UP.

Na mistrovství v Olomouci se očekává rekordní účast vysokoškolských stolních tenistů z celé Evropy, představí se i zástupci tuzemských univerzit. „V České republice je v posledních letech vidět zvýšený zájem o vysokoškolský stolní tenis. V Olomouci nebudou chybět ani hráči a hráčky Univerzity Palackého, kterou budou reprezentovat tým mužů ve složení Jan Boháč, Libor Smoček a Dávid Šikula a tým žen, který bude hrát ve složení Aneta Kučerová, Karolína Mynářová a Andrea Daňová. Aneta Kučerová a Karolína Mynářová jsou akademické reprezentantky a hrají českou ženskou extraligu, proto doufám, že ženský tým má šanci na medailové umístění,“ uvedl Vít Ratajský, předseda komise stolního tenisu České asociace univerzitních sportů.

Na programu Akademického mistrovství Evropy ve stolním tenisu, které se koná v Olomouci od 20. do 25. června, bude celkem šest soutěžních disciplín. Budou se hrát soutěže družstev mužů a žen a soutěže jednotlivců, kam patří dvouhra mužů, dvouhra žen, čtyřhra mužů a čtyřhra žen.

Více o 8. Akademickém mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Olomouci ZDE.