Druhá Zimní škola porodní asistence nabídne více praxe

Stejně jako vloni přijala pozvání na zimní školu Barbara Kosfeld.
Foto: Martin Višňa
středa 5. únor 2020, 8:00 – Text: Martin Višňa

Třicet studentek z České republiky, Belgie a Estonska přivítá fakulta zdravotnických věd na druhém ročníku Zimní školy porodní asistence. Během čtyřdenního intenzivního programu si vyzkoušejí řadu praktických dovedností, průvodkyní jim bude mimo jiné uznávaná německá porodní asistentka Barbara Kosfeld a také dvě lektorky z Austrálie. 

Rozvrh zimní školy pořádané Ústavem porodní asistence zahrnuje oproti loňsku především praktické lekce. „Na základě evaluace prvního ročníku jsme zredukovali teoretickou část na minimum a program postavili na praktických workshopech se širokým tematickým záběrem. Zaměřují se například na dovednosti při palpaci, management poporodního krvácení, ultrazvukové diagnostiky nebo resuscitaci novorozence. Účastnice budou rozděleny do malých pracovních skupin tak, aby si vše mohly co nejvíce vyzkoušet,“ uvedl jeden z organizátorů Lukáš Merz.

Kromě praktických dovedností a srovnání specifik péče o těhotné ženy v zúčastněných zemích si studentky prověří také schopnost pracovat v mezinárodním týmu a komunikace v angličtině. Výuku povedou odborníci z fakulty zdravotnických věd, lékařské fakulty a Fakultní nemocnice Olomouc, pozvání stejně jako vloni přijala Barbara Kosfeld, která je jednou z nejrespektovanějších porodních asistentek v Evropě. Díky spolupráci FZV s University of Newcastle mezinárodní obsazení doplní v rolích lektorek i australské porodní asistentky Eileen Dowse a Nicole Hainsworth.

Druhý ročník Zimní školy porodní asistence se koná ve dnech 10. až 13. února. Další informace jsou k dispozici ZDE.

Zpět