Fakulta tělesné kultury bude volit nového děkana

Ilustrační foto: Jan Wolf, archiv FTK
Pondělí 17. květen 2021, 12:00 – Text: Martin Višňa

Kdo povede Fakultu tělesné kultury UP od února příštího roku jako její děkan? O tom se bude rozhodovat během léta, k samotné volbě nejvhodnějšího kandidáta senátoři fakulty přistoupí 8. září. Návrhy mohou členové akademické obce FTK předkládat již nyní.

Funkční období stávajícího děkana Michala Šafáře, který fakultu vede od roku 2018, skončí 8. února 2022. Akademický senát FTK UP proto na svém květnovém zasedání vyhlásil volbu nového nejvyššího představitele fakulty pro následující čtyři roky.

Na průběh volby bude dohlížet ustanovená volební komise, jejímž předsedou se stal Zdeněk Svoboda z katedry přírodních věd v kinantropologii. Právě jemu mohou členové akademické obce FTK do 11. června předkládat písemné návrhy vhodných kandidátů na nového děkana. Do konce června následně komise prověří potřebné náležitosti a 1. července bude zveřejněn abecední seznam navržených kandidátů.

Veřejná prezentace kandidátů na děkana a diskuze s akademickou obcí FTK se uskuteční 31. srpna hybridní formou, tedy jak prezenčně v aule fakulty, tak s možností sledování přes internet. „Jsme si vědomi, že může přijít další vlna epidemie a omezení, rádi bychom však prezentaci kandidátů před akademickou obcí umožnili i kontaktně tváří v tvář,“ uvedla k termínu na konci letních prázdnin předsedkyně AS FTK UP Soňa Formánková.

K samotné volbě nového děkana fakulty pak dojde na zasedání senátu ve středu 8. září. Upřesňující informace k jednotlivým termínům budou průběžně zveřejňovány na stránkách fakulty.

Na svém květnovém jednání senátoři FTK kromě vyhlášení voleb vyslechli také informace o dokončených i plánových investičních akcích na fakultě nebo o nově vybraném správci výcvikového středisku Pastviny v Orlických horách.