Fakulta tělesné kultury hostí mezinárodní studentskou konferenci Physio Couch

Konferenci pořádají studenti fyzioterapie na FTK. Foto: archiv organizátorů
Pondělí 1. duben 2019, 8:00 – Text: (red)

Mezinárodní konference studentů fyzioterapie Physio Couch poprvé zavítá do České republiky. O tomto víkendu očekávají pořadatelé z řad studentů katedry fyzioterapie fakulty tělesné kultury pod vedením Davida Smékala příjezd osmi desítek účastníků z dvanácti evropských zemí.

Jedním z cílů konference, jejíž předchozí ročníky se uskutečnily v Nizozemsku, Belgii, Francii a Finsku, je seznámit mezinárodní účastníky s metodami české školy fyzioterapie a prakticky si je vyzkoušet prostřednictvím workshopů. „Po účasti na poslední konferenci ve Finsku jsem měla jasno – Physio Couch musím uspořádat i u nás v Česku. Věděla jsem, že pokud seženu dobrý tým, tak to společně zvládneme. Ale musím říct, že tehdy jsem ještě netušila, kolik dřiny za tím bude,“ uvedla jedna z hlavních organizátorek Patrícia Skovajsová.

Letošní ročník konference bude významný zejména díky počtu zastoupených národností. Olomouc navštíví studenti ze dvanácti států Evropy, což je pro Physio Couch prozatímní rekord. Organizátoři se shodují, že cílem konference není jenom transfer a sdílení informací o českých metodách, ale jde také o kulturní výměnu. Místní studenti budou mít možnost poznat své zahraniční kolegy, navázat nové kontakty v mezinárodním kontextu a budou moct srovnat národní přístupy ve vzdělávání i terapii v praxi. Přátelsky a studentsky laděný koncept konference tuto možnost setkání povyšuje až do formy vzájemného sdílení. Zahraniční hosté totiž budou ubytováni u olomouckých studentů a dalších dobrovolníků i z řad zaměstnanců FTK.

Během víkendu 5. až 7. dubna se uskuteční na patnáct přednášek a workshopů. Mezi přednášejícími jsou jak místní kapacity v oboru fyzioterapie a studenti FTK, tak i zahraniční hosté. Kromě odborného programu organizátoři chystají také International evening, jehož součástí bude ochutnávka cizokrajných pochutin, a zábavný program. Sobotní večer proběhne ve swingovém rytmu a všichni zúčastnění se během workshopu naučí i pár zajímavých swingařských kousků. Nebude chybět ani komentovaná prohlídka Olomouce.

„Physio Couch je ojedinělý koncept studentské konference, proto doufáme, že budou účastníci dlouho vzpomínat na zážitky a nové zkušenosti, které si z konference odvezou,“ dodala další organizátorka Tamara Michalčíková.