Fascinující rostliny si v botanické zahradě nenechaly ujít desítky návštěvníků

Foto: Václav Dvořák
sobota 25. květen 2019, 8:00 – Text: Šárka Chovancová

Zajímavými informacemi o léčivých a masožravých rostlinách, jedlých i jedovatých houbách, luštěninách či salátech si mohli rozšířit své znalosti návštěvníci, kteří ve středu zavítali na Den fascinace rostlinami v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UP.

„Letošní bohatý program byl zaměřený na rostliny na talíři, tedy takové, které jsou, byly či budou součástí našeho jídelníčku. Jsem velmi rád, že i přes nepřízeň počasí si do areálu botanické zahrady našly cestu nejen děti ze ZŠ Řezníčkova, ale že přišli i studenti univerzity, členové klubu seniorů pedagogické fakulty i další obyvatelé Olomouce," řekl vedoucí botanické zahrady Václav Dvořák.

Den fascinace rostlinami připomněl mnohostranně užitečný svět rostlin. „Děti i dospělí se u nás mohli seznámit s masožravými rostlinami, s nejjedovatějšími semeny světa a také se dozvědět, co přesně dělat, když dojde k otravě rostlinou. Za odměnu za splněné úkoly si pak mohli odnést rostlinku, která je vypěstována metodou in vitro, tedy ve zkumavce, pomocí speciálního média a potřebných látek," vysvětlila Martina Oulehlová z katedry botaniky.

Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i., který je součástí Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum, si v rámci programu připravil ukázky i ochutnávky různých odrůd obilí a salátů. „Vzhledem k letošnímu tématu mohli lidé ochutnat různé druhy salátů, fazole mungo, řeřichu a japonskou hořčici. Měli jsme také různé druhy borůvek, brusinky a klikvu. Pro děti jsme si připravili poznávání semínek a koření," vysvětlila Ivana Doležalová z olomouckého pracoviště VÚRV.

Návštěvníci se také mohli seznámit s nejznámějšími a nejběžnějšími bylinkami, které lze v České republice pěstovat. „Jsou to tymián, saturejka, meduňka, libeček a další. Lidé se také mohli lupou podívat, jak vypadají semínka rostlin nebo ochutnat mátový, mateřídouškový či meduňkový sirup," doplnila Kateřina Smékalová z VÚRV. O část programu se postarali i zástupci olomouckého Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, kteří nechali přítomné hádat, které části rostlin se hodí či nehodí k jídlu, vyzkoušet si pipetování nebo práci s rostlinným materiálem.

„Děkuji všem, kteří se na letošním programu podíleli, i těm, kteří se k nám přišli podívat," uvedl na závěr Václav Dvořák. Česká republika si Den fascinace rostlinami poprvé připomněla v roce 2012. Vědci z celého světa se pomocí této akce snaží v květnu veřejnosti přiblížit výsledky výzkumu rostlin a zároveň poukázat na to, jak jsou rostliny důležité pro lidskou společnost.