Hojení ran v kostce 2021: Účastníci chválili organizaci i příspěvky, online přenos se osvědčil

Foto: FNOL
Středa 15. září 2021, 9:46

Více než sto zdravotníků z celé České republiky i ze Slovenska si v pátek 10. září nenechalo ujít konferenci Hojení ran v kostce 2021, která se konala v konferenčním sále II. interní kliniky – gastroenterologické a geriatrické Fakultní nemocnice Olomouc. K účastníkům, kteří cestu do Olomouce vážili osobně, se navíc přidalo dalších několik desítek diváků streamu. Velký zájem a úspěšný online přenos se podílejí na spokojenosti pořadatelů s průběhem šestého ročníku odborného setkání.

„Konferenci jsme již podruhé zaměřili na novorozence, kojence a dětské pacienty. Vloni mělo toto téma obrovský úspěch a dětské sestry vyžádaly jeho opakování. Program tedy nabídl patnáct příspěvků k této problematice, které přednesli odborníci z naší nemocnice, ale taky z Prahy, Banské Bystrice a Brna,“ shrnula program Andrea Drobiličová, náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc a proděkanka pro praktickou výuku Fakulty zdravotnických věd UP, která byla odbornou garantkou a moderátorkou konference. Všechny příspěvky byly podle ní na velmi vysoké úrovni. „Za velmi přínosné považuji také možnost propojení zkušeností sester, které se starají o dětské i dospělé pacienty,“ doplnila.

Celou akci, kterou pořádala FN Olomouc ve spolupráci s Fakultou zdravotnických věd UP, Českou společností pro léčbu ran, Českou asociací sester a Spolkem vysokoškolsky vzdělaných sester, provázela bezproblémová organizace. Největší zásluhu na tom podle Andrey Drobiličové má vrchní sestra II. interní kliniky – gastroenterologické a geriatrické a členka výboru České společnosti pro léčbu ran Lenka Šeflová, která vedla pořadatelský tým Hojení ran v kostce. „Je iniciátorkou dnes již tradiční konference, jejíž vznik se datuje od mého nástupu na vedení nemocnice. Úroveň setkání se díky její aktivitě každý rok zvyšuje,“ zdůraznila náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc.

Tomu odpovídají i kladné ohlasy hostů a účastníků konference. „Zaznamenala jsem celou řadu pochvalných slov, a to jak o přednášejících, tak od samotných účastníků a také od zástupců zúčastněných firem. Pochvalovali si domáckou atmosféru, zajímavé přednášky a výborné občerstvení. To mě samozřejmě těší za celý tým, který se na organizaci podílel,“ dodala Lenka Šeflová.

Osvědčila se také technologická novinka letošního ročníku – online přenos pro ty, kteří se nemohli konference zúčastnit osobně. Stream na YouTube dosud vidělo více než dvě sta diváků a jeho záznam je stále dostupný na webové stránce konference. Pořadatelé ubezpečují, že online přenos nabídnou zájemcům i v příštím roce.

Adam Fritscher, Fakultní nemocnice Olomouc