Hokejistky vstoupily do turnaje úspěšně

Foto: Markéta Štenclová, ČAUS
Čtvrtek 12. leden 2023, 9:10 – Text: (vim)

Zimní světové univerzitní hry v americkém Lake Placid ještě oficiálně nezačaly, české hokejistky už ale za sebou mají první zápas – a první úspěch. Výběru Velké Británie nasázely hned třináct gólů! Čtyři z nich vsítily studentky Univerzity Palackého: hned třikrát skórovala Daniela Pejšová, která studuje na FTK, a jeden gól přidala Patricie Škorpíková z pedagogické fakulty. Ve skupině A se české hokejistky v příštích zápasech v sobotu 14. ledna utkají s favoritkami turnaje z Kanady a USA. Mužský tým, kde má UP dva zástupce, k prvnímu zápasu se Švédskem nastoupí během čtvrtka. O účasti studentů UP na univerziádě jsme psali zde, průběh her můžete sledovat na jejich oficiálním webu nebo na webu ČAUS