I doplňovací volby do univerzitního senátu se uskuteční na právnické fakultě v listopadu

Na právnické fakultě se volí v předsálí auly. Foto: Eva Hrudníková
Pondělí 15. říjen 2018, 14:00 – Text: Eva Hrudníková

Doplňovací volby do Akademického senátu UP se na právnické fakultě uskuteční počátkem listopadu, ve stejném termínu jako volby do senátu fakultního. Členové akademické obce právnické fakulty v nich budou vybírat jednoho studentského senátora.

Důvodem k vyhlášení doplňovacích voleb je zánik mandátu Marka Zapotockého, který již úspěšně ukončil studium. „Jsem rád, že po dohodě s předsedou univerzitního senátu se podařilo sladit termín obou voleb,“ řekl Michal Bartoň, předseda Akademického senátu PF UP.

Navrhovat kandidáta na pozici studentského senátora může každý člen akademické obce prostřednictvím speciálního formuláře, a to do 22. října k rukám členů volební komise. Ta bude stejná jako ta pro již vyhlášené volby do AS PF UP. Na průběh obou voleb budou dohlížet Kamila Bubelová, vedoucí katedry teorie práva a právních dějin, a studenti Martina Štouračová s Markem Varmužou. Náhradníkem bude Petr Osina z katedry teorie práva a právních dějin. „Ve volbách do velkého senátu platí jiný volební systém než do fakultního, tudíž studentského zástupce volí jak studenti, tak akademičtí pracovníci fakulty,“ upozornil Michal Bartoň.

O složení volební komise pro doplňovací volby rozhodli senátoři právnické fakulty na svém říjnovém zasedání. Dále na svém prvním zasedání v novém akademickém roce spolu s vedením fakulty diskutovali minimální standardy činnosti interních doktorandů a seznámili se s návrhem novely fakultního prováděcího vnitřního předpisu ke Studijnímu a zkušebnímu řádu UP.

Formulář k navrhování kandidátů pro doplňovací volby do AS UP.

Volební podzim na PF UP
5.– 9. listopadu 2018, předsálí auly