I Jitka Ulrichová byla doktorandkou…

Jitka Ulrichová ve Studentském klubu UP.
Foto: Martin Višňa
Pátek 13. květen 2022, 7:00 – Text: (vim)

Cyklus besed I já jsem byl doktorandem / byla doktorandkou… má za sebou další pokračování. Ve Studentském klubu po bok prorektora Dušana Lužného, který setkání moderoval, usedla Jitka Ulrichová z Ústavu lékařské chemie a biochemie LF UP, dřívější prorektorka UP pro vědu a výzkum a současná členka vládní Rady pro vědu, výzkum a inovace. Vzpomněla na to, jak si ji profesor František Šantavý prosadil jako první doktorandku na fakultě, která neměla vystudovánu medicínu, řeč ale byla také například o hodnocení a řízení vědy. „Dobrý doktorand by se neměl jen nechat řídit, naopak by měl aktivně vstupovat do dialogu, být školiteli v té spolupráci rovnocenným partnerem,“ uvedla mimo jiné Jitka Ulrichová. Besedy s někdejšími doktorandy mají současným studentům doktorského studia, ale i dalším zájemcům nabídnout zkušenosti a inspiraci pro začátek vlastní akademické kariéry.