Jak nastartovat podnikání a nenechat se odradit? Odpoví UP Business Camp v Olomouci

Pondělí 11. listopad 2019, 13:53 – Text: OK

Olomouc (11. října 2019) – Jak vybudovat brand firmy, jak rozvíjet firemní kulturu ke spokojenosti všech zaměstnanců nebo jak překonat počáteční neúspěchy a posunout se díky nim dál? Návod poskytnou mladí a úspěšní podnikatelé na 7. ročníku UP Business Campu. Své inspirativní příběhy představí v sobotu 23. 11. 2019 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (UP).

Lákadlem letošního ročníku UP Business Campu bude například Jannis Samaras, majitel jedné z nejúspěšnějších českých firem na výrobu nealkoholických nápojů – Kofoly. Mezi další řečníky patří Eva Dlabalová, majitelka hostelu Long Story Short, který byl britským deníkem The Guardian zařazen mezi nejlepší nové hostely na světě, či Jan Klusoň, jeden ze zakladatelů společnosti Proudly, jež spojuje zaměstnavatele s těmi, kdo práci hledají. Od Michala Šrajera, spoluzakladatele firmy Happiness at work, se účastníci dozví, jak být v práci šťastný a jak docílit toho, aby je práce naplňovala. Barbora Malaníková představí rozvíjející se společnost Miomove, která se zabývá výrobou chytré stélky s analýzou došlapu chodidla. V neposlední řadě se pak návštěvníci setkají také se zástupci nově založené firmy Greptun – vítězem letošního ročníku Podnikavé hlavy.

Sedmý ročník akce nese podtitul „Podnikání s rovnými příležitostmi“. „Celá konference se ponese ve znamení rovných příležitostí. Právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli oslovit Centrum podpory studentů se specifickými potřebami, které na UP našim studentům poskytuje technický i odborný poradenský servis. Nasát atmosféru a inspirovat se k rozjetí vlastního businessu tak mohou přijít i neslyšící, pro které budou připraveni tlumočníci znakové řeči," objasnila organizátorka Jitka Zmítková z Vědeckotechnického parku UP.

Už podruhé budou mít na Business Campu mladí podnikatelé možnost soutěžit v rámci souboje startupů o nejlepší elevator pitch, ve kterém ve dvou minutách představí svůj nápad před zkušenou porotou. Vítězové dostanou příležitost prezentovat svůj projekt před investory, českými startupovými mentory a dalšími osobnostmi z podnikatelské sféry při třetím ročníku olomouckého Business Plesu v rámci Startup Klubu, který se koná 24. 1. 2020 v NH Collection Olomouc Congress. Kromě publicity při této akci s návštěvností větší než 700 hostů mohou využít také možnost networkingu s ostatními účastníky Startup Klubu.

Větší prostor pro studenty, interaktivnější doprovodný program

Vstupenky v současnosti zájemci pořídí v rozmezí 590 Kč (studenti UP) až 1290 Kč (veřejnost). Na účastníky čeká kromě tradičních stánků partnerů také jedinečná příležitost se s nimi propojit online a domluvit si schůzku či konzultaci během pauz mezi přednáškami. Těšit se dále mohou na ukázku 3D tisku či osobnostní testy. „Na 7. ročníku UP Business Campu budou interaktivní přednášky, které nedovolí přítomným nečinně sedět. Díky aplikaci v telefonech budou moci přímo ovlivnit vývoj přednášky a ptát se řečníků na to, co je nejvíce zajímá, nebo se dokonce propojit s kýmkoliv v sále“, uvedla Zmítková. „Všichni účastníci dále zdarma obdrží roční prémiový účet do cestovatelské sítě worldee.com. Jde o moderní online cestovatelský deník, který umožňuje uchovávat zážitky, fotografie a zkušenosti z cest, sdílet je s ostatními nebo čerpat inspiraci pro další putování,“ dodala.

Konferenci UP Business Camp organizuje Vědeckotechnický park UP, generálním partnerem konference je Komerční banka. Více na www.upbusinesscamp.cz.

Kontaktní osoba:
Martina Novotná | marketing manager