Josef Jařab: Zemřel Adolf Jankovský

Adolf Jankovský.
Foto: Seznam.cz
středa 13. březen 2019, 10:00

Odešel náhle a nečekaně z tohoto světa další můj kamarád a spolužák vlastně celoživotní – od základní školy v Kravařích po hlučínské gymnázium a studium na olomoucké univerzitě. Adolf Jankovský.

Dolfa byl člověk nenápadný a přitom, když bylo potřeba, všudypřítomný. Působil spolehlivě jako tajemník filozofické fakulty v době děkanování profesora Ludvíka Václavka, pak obětavě učil studenty zacházet s nejrůznější didaktickou technikou.

Do svého fotoaparátu po léta ukládal záznamy o životě univerzity a města, jež si zamiloval. Naši archiváři by se měli podívat do bohatství nashromážděných filmů, protože vydávají svědectví o něčem, co opravdu bylo, a to, co bylo, jsou schopny oživit. Vybrané fotografie zůstanou též připomínkou celoživotní služby jednoho z nás naší alma mater.

Adolfe, díky! Tvůj Josef Jařab