Kamil Kopecký prezentoval výsledky výzkumu v bruselském EduCafé

Foto: Portál Učitel21
Pátek 2. prosinec 2022, 8:00 – Text: (map)

O boji s dezinformacemi prostřednictvím vzdělávání, a to jak v kontextu vysokoškolského vzdělávání a přípravy učitelů, tak na úrovni vzdělávacích aktivit pro studenty a mládež, hovořil v bruselském EduCafé také Kamil Kopecký z Pedagogické fakulty UP. Mimo jiné představil výsledky výzkumu Český učitel ve světě médií (2021) a upozornil na to, že i když učitelé považují mediální výchovu za důležitou, tak její hodinový obsah navyšovat nechtějí. Hovořil také o konkrétních tématech mediální výchovy, která učitelé považují za důležitá, a v samostatné kapitole se i věnoval tomu, zda jsou čeští učitelé schopni rozpoznávat nepravdivý obsah. Akci zorganizovala Česká styčná kancelář pro vzdělávání a výzkum v Bruselu (CZELO) spolu se Zastoupením Jihomoravského kraje v Bruselu. Více zde.