Kandidáti na rektora UP se představí online

Na rektora UP kandidují čtyři akademici.
Foto: Archiv Žurnál Online
Úterý 23. březen 2021, 17:00 – Text: Ivana Pustějovská, Tomáš Franta

Akademické obci Univerzity Palackého i zájemcům z řad veřejnosti se ve středu (24. 3.) představí čtveřice osobností, která kandiduje ve volbách na rektora UP. Od 13 hodin budou o svých vizích o dalším směřování a rozvoji UP diskutovat Martin Kudláček z fakulty tělesné kultury, Jiří Lach z filozofické fakulty, Tomáš Opatrný z přírodovědecké fakulty a Martin Procházka z fakulty zdravotnických věd. Veřejná prezentace kandidátů se uskuteční online na YouTube a ZOOMu.

S podrobným scénářem i harmonogramem veřejné prezentace seznámil akademickou obec v příspěvku na UP reflexi Jiří Langer, předseda zvláštní volební komise Akademického senátu UP. Jeho celý text, včetně možností, jak se do debaty zapojit, najdete zde. Zaměstnanci a studenti, kteří plánují svou aktivní účast a kandidátům chtějí pokládat dotazy, se mohou do 24. 3. do 10:00 registrovat k účasti přes ZOOM. Ti, kteří chtějí prezentaci pouze sledovat, by měli z organizačních i kapacitních důvodů využít především živý stream na stránce avp.upol.cz/stream/.

Jiří Langer také připomenul, že po dobu konání prezentace je vyhlášeno rektorské volno. S ohledem na protiepidemická opatření se beseda s kandidáty uskuteční hybridní formou za fyzické účasti kandidátů a moderátorů besedy a online účasti členů akademické obce a ostatních zaměstnanců UP.

Kandidáti na rektora seznámí účastníky a diváky veřejné prezentace především se svými představami a vizemi o budoucnosti UP. Své podrobnější teze již v minulých týdnech uveřejnili na volebních stránkách. Nově si navíc můžete pustit videomedailonky jednotlivých kandidátů, kde svůj rektorský program ve stručnosti shrnují. Zhlédnout můžete také videa k historii rektorských voleb na UP a k organizaci voleb rektora. Všechna videa najdete na stránce upol.cz/volby.

Samotná volba rektora UP se uskuteční příští středu 31. března. O tom, kdo univerzitu povede následující čtyři roky, bude rozhodovat Akademický senát UP. Veškeré informace, které se týkají volby rektora Univerzity Palackého na období 2021–2025, jsou k dispozici na speciální webové stránce upol.cz/volby. Podrobněji jsme o volbách již jednou psali také na Žurnálu.

Zpět