Kateřina Pešatová pronese přednášku z cyklu UPsolvent

Repro: Žurnál Online
Pondělí 15. únor 2021, 8:00 – Text: Ivana Pustějovská

Co jí dalo studium? A jaká je praxe? I o tom bude mluvit Kateřina Pešatová, vedoucí Odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Středočeského kraje, která bude hostem přednáškového cyklu významných absolventů Univerzity Palackého UPsolvent. Přednáška se uskuteční v pátek 19. února v 16 hodin a bude online. Je součástí programu právě probíhajícího Akademického týdne, kterým si univerzita připomíná své znovuobnovení v roce 1946.

Kateřina Pešatová je absolventkou filozofické fakulty. „V online přednášce nás seznámí jak se svým pohledem na oblast kultury, tak se svou profesní a kariérní zkušeností po absolutoriu, která zahrnuje například práci regionální novinářky, kurátorky výstav, editorky publikací. S posluchači se podělí o své názory na památkovou péči, tvorbu dotačních řízení, mapování kulturních a kreativních průmyslů, podporu neziskové kultury, řízení příspěvkových organizací v kultuře či propojování kulturních a kreativních průmyslů se sbírkotvornými institucemi,“ představila hosta Eva Blažková, která má na UP na starosti program Absolvent.

Cyklus přednášek UPsolvent je součástí absolventské strategie Univerzity Palackého, která zahrnuje rozvoj programu pro absolventy a sdílení jejich profesních zkušeností. V roce 2014 ho zahájil svým vystoupením novinář Jakub Železný. V dalších letech se mohli zájemci seznámit se životními i profesními osudy lékaře Radomíra Maráčka, fotografa a kurátora Vladimíra Birguse, diplomata Martina Povejšila, psycholožky Romany Mazalové, někdejšího pražského primátora Tomáše Hudečka a fotografa a humanitárního pracovníka Jiřího Pasze. Ti všichni předstoupili před publikum v Olomouci živě. Zatím poslední přednášející, pedagog Tomáš Hamberger, už loni vzhledem k situaci přednášel online. Stejným způsobem se uskuteční i letošní přednáška Kateřiny Pešatové.

„S ohledem na epidemiologickou situaci tuto přednášku všem zájemcům nabídneme online. Uskuteční se 19. února v 16 hodin a zhlédnout ji můžete na tomto odkazu,“ doplnila Eva Blažková. Jak dodala, o vystoupení Kateřiny Pešatové nepřijdou ani ti, kteří se nepřipojí ve stanovený čas. „Tato přednáška bude zveřejněna také na webu Absolvent.“

Zpět