Kdo bude novým přeborníkem univerzity v přespolním běhu?

Z loňského přespolního běhu.
Foto: Martin Višňa
Neděle 23. říjen 2016, 7:00 – Text: Martin Višňa

Řadu vítězů univerzitních sportovních přeborů doplní v příštím týdnu dvě nová jména. Ve středu 26. října se totiž koná tradiční podzimní přebor v přespolním běhu, ze kterého vzejdou nástupci loňských vítězů Petry Vašinové a Marka Schustera.

Stejně jako v předchozích letech bude start i cíl závodu umístěn na atletickém stadionu na třídě 17. listopadu a trasa povede přilehlými Bezručovými sady. První startovní výstřel zazní v 15 hodin, ten zahájí běh žen, které musejí zdolat tříkilometrovou trať. Muže čeká o dva kilometry více, na trať vyběhnou v 15:30.

Do závodu se mohou přihlásit všichni studenti a zaměstnanci Univerzity Palackého, také zahraniční studenti, kteří jsou v Olomouci na výměnném studijním pobytu. Registrace proběhnou přímo na stadionu před závodem, startovné činí 20 korun.

Noví přeborníci budou vyhlášeni v 16 hodin. „Vítězové obou kategorií se stávají přeborníky Univerzity Palackého pro rok 2016 a obdrží kromě diplomu a medaile také Cenu děkana FTK UP v podobě jednorázového sportovního stipendia,“ uvedla ředitelka závodu Liběna Kováčová z pořádající katedry sportu fakulty tělesné kultury.

Kompletní propozice závodu najdou zájemci ZDE.

Loňského ročníku přeboru v přespolním běhu se v dešti zúčastnilo 201 běžců, z toho bylo 72 žen, pořadatelé si pochvalovali větší zájem o závod oproti předchozím letům. Mezi ženami doběhla první Petra Vašinová z fakulty tělesné kultury v čase 11:49, Marek Schuster z přírodovědecké fakulty si vítězství v mužské kategorii vyběhl časem 14:14. 

Zpět