Kořeny mravního zla i životní styl dětí. CMTF zve na pátý Vědecký stand-up

Grafika: CMTF UP
Úterý 2. duben 2024, 12:00 – Text: Martin Višňa

Čím vším se zabývají vědci a vědkyně na Cyrilometodějské teologické fakultě UP, dá opět nahlédnout Vědecký stand-up. Jeho páté pokračování se v aule fakulty uskuteční ve středu 10. dubna od 14 hodin. Mluvit se tentokrát bude o textech Dietricha von Hildebranda nebo životním stylu českých dětí a mládeže.

Svoji práci během 15minutových prezentací představí Jana Plátová, Martin Cajthaml, Dominik Opatrný a Michal Kalman.

Jana Plátová z katedry biblických věd, která v současnosti předsedá Akademickému senátu CMTF UP, pohovoří o alternativním textu Markova evangelia v Klementově homilii Quis dives salvetur?, který se liší od dnešního kanonického znění. Další teologické téma nabídne vedoucí katedry systematické teologie a proděkan pro zahraničí Dominik Opatrný, který se zaměří na kontroverze související s tzv. porciunkulovým zázrakem.

Martin Cajthaml, vedoucí katedry filozofie a patrologie a proděkan pro vědu a výzkum, návštěvníky stand-upu seznámí s edičním projektem, jehož cílem je zpřístupnit rozsáhlé materiály k problematice mravního zla z pozůstalosti fenomenologa Dietricha von Hildebranda. Čtvrtým vystupujícím pak bude Michal Kalman z Institutu sociálního zdraví (OUSHI), který představí mezinárodní studii o zdraví a životním stylu dětí a školáků HBSC.

Na čtvrthodinové prezentace vědecké práce naváže diskuze, při níž se diváci budou moci všech přednášejících zeptat na vše, co je bude zajímat.

Vědecký stand-up se na CMTF UP uskuteční již popáté, zváni jsou nejen studenti a zaměstnanci fakulty, ale i zájemci z dalších součástí univerzity i z veřejnosti. „Vidím v této akci příležitost k tomu, abychom se z práce a úspěchů našich kolegů mohli radovat a také poučit,“ dodala proděkanka pro organizaci, rozvoj a vnější vztahy Marta Lucie Cincialová.