Kraj podpoří nové technické obory na vysokých školách v regionu

Rektor Jaroslav Miller a náměstek hejtmana Ladislav Hynek.
Foto: Ol. kraj
Úterý 18. červen 2019, 14:52 – Text: (red)

Patnáct miliónů korun rozdělil Olomoucký kraj mezi vysoké školy v regionu na podporu profesně zaměřených studijních programů a přípravu nových vzdělávacích programů. Finance získala Univerzita Palackého, přerovská Vysoká škola logistiky a Moravská vysoká škola.

„Olomoucký kraj se dlouhodobě zaměřuje na podporu technických oborů už na středních školách a učilištích. Jejich studenti mohou pokračovat v polytechnickém vzdělávání i na vysokých školách, pro které hejtmanství připravilo hned dva dotační tituly,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Univerzita Palackého podpoří prostřednictvím dotace studijní programy zaměřené na podporu polytechnického vzdělávání a vzdělávání v oblasti nových technologií. „Půjde o podporu rozvoje oborů v oblasti informatiky, průmyslového designu, environmentálních technologií a technologií pro udržitelný rozvoj. Dotace bude dále využita na spolupráci s odborníky z praxe při tvorbě nových studijních oborů a na propagaci těchto oborů na středních školách,“ uvedl rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller.