Kudláček, nebo Šafář. Na fakultě tělesné kultury se bude volit nový děkan

Bude děkanem FTK běžkař Šafář, nebo bojovník Kudláček? Foto: Martin Višňa
Úterý 19. září 2017, 12:00 – Text: Martin Višňa

O post děkana fakulty tělesné kultury pro funkční období 2018–2022 se ucházejí dva kandidáti, současný proděkan pro zahraniční spolupráci a informační technologie Martin Kudláček a vedoucí katedry společenských věd v kinantropologii Michal Šafář. Které jméno bude předloženo rektorovi, se rozhodne ve volbě 3. října.

Oba uchazeči o funkci děkana ve svých programech hovoří o fakultě jako o excelentním vědeckém pracovišti v oboru kinantropologie, které vzdělává kvalitní studenty a loajální absolventy a které je centrem podpory sportu v regionu.

„Fakulta musí nabídnout komplexní systém péče a podpory v linii kvalitní uchazeč – spokojený student – loajální absolvent s cílem využít potenciál studentů pro další růst fakulty. Součástí je transformace studia, realizace nových programů v národním kontextu jedinečných a celkový důraz na personalizaci výuky, mezifakultní propojenost a dovednostní výstupy,“ říká mimo jiné Michal Šafář, který v kandidatuře vidí příležitost vrátit své alma mater, co do něj vložila. V minulosti už působil jako předseda fakultního akademického senátu.

„Musíme být aktivní ve vztahu k městu a univerzitě, aby se kampus Neředín stal centrem sportu a dobrým místem pro práci i studium. V neposlední řadě musíme zlepšit financování fakulty, podporovat aktivitu studentů a zaměstnanců směřující k excelenci v oblasti sportu, výzkumu, komerční i pedagogické činnosti, a vytvořit stimulující kolegiální prostředí, podporující všechny účastníky v jejich odborném i osobním růstu,“ dává nahlédnout do svého programu Martin Kudláček. Současný proděkan je členem vedení fakulty po obě dvě funkční období děkana Zbyňka Svozila, tedy od roku 2010. Jak sám tvrdí, v této roli měl možnost poznat potřeby fakulty z pohledu postavení na univerzitě, v České republice i na mezinárodním poli.

K tajnému hlasování o novém děkanovi pro nadcházející čtyři roky přistoupí členové akademického senátu fakulty v úterý 3. října. Ještě než k tomu dojde, budou navržení kandidáti o svých tezích a záměrech diskutovat se členy akademické obce fakulty, a sice na setkání konaném v úterý 26. září od 14 hodin v aule NA 401, a těsně před volbou také se samotnými senátory. Druhé funkční období současného děkana Zbyňka Svozila končí 8. února 2018.