Lékařská fakulta má schválený rozpočet pro letošní rok

Ze zasedání Akademického senátu LF UP. Foto: Martin Višňa
Středa 27. březen 2019, 11:00 – Text: Martin Višňa

Senátoři lékařské fakulty na svém březnovém zasedání schválili rozpočet pro rok 2019. Hospodařit se na medicíně bude s 358 miliony korun, to je o 27 procent více finančních prostředků než v roce předchozím. Za nárůstem je zejména dotace 55 milionů korun z Národního programu dofinancování lékařských fakult v ČR.

Zatímco únorovému hlasování o metodice dělení finančních prostředků předcházela dlouhá diskuze, návrh rozpočtu předložený děkanem Milanem Kolářem byl nyní schválen poměrně rychle souhlasem všech sedmadvaceti přítomných senátorů.

Děkan členy senátu informoval i o zásadních novinkách posledních týdnů. Zmínil například patnáctiprocentní nárůst počtu přihlášek na nabízené studijní programy, informace o žádostech o akreditace habilitačních a profesorských řízení nebo k chystané výstavbě nové společné budovy medicíny a fakulty zdravotnických věd. „Děláme vše pro to, abychom přípravu stavby co nejvíce urychlili a měli v květnu nebo červnu jasno, co se týče projektu. Co můžu říci, že je pro nás nepřekročitelné, je velká posluchárna a prostory pro výuku na simulátorech,“ uvedl Milan Kolář.

Slovo dostal také Kolářův nástupce Josef Zadražil, který se vedení fakulty ujme 1. června. „Od února se zúčastňuji porad děkanů s panem rektorem, nyní začínám navštěvovat porady vedení fakulty. S jednotlivými záležitostmi se tedy průběžně seznamuji,“ reagoval přednosta III. interní kliniky LF UP a FNOL na dotaz k seznamování s agendou děkana.

Zmíněn byl na zasedání také problém možných exekucí kvůli nezaplaceným poplatkům za odpad. Předseda senátu Jan Strojil požádal zástupce studentů, aby na toto své kolegy ze Slovenska upozornili. Studentští senátoři zase otevřeli téma chybějícího přechodu k dostavbě Teoretických ústavů přes rušnou Hněvotínskou ulici a dopravy mezi fakultou a neředínským kampusem. 

Příště senát lékařské fakulty zasedne k jednání v úterý 23. dubna.

Zpět