Letní kempy pro středoškolskou mládež. To je novinka pedagogické fakulty

Foto: Pixabay.com
pátek 12. duben 2019, 9:27

Centrum celoživotního vzdělávání PdF UP v letošním roce nabízí hned několik letních kempů pro mládež ve věku od 15 do 26 let se zaměřením na přírodovědné, společenskovědní, jazykové a digitální oblasti či oblast týkající se nebezpečí na internetu.

Hlavním cílem letních kempů je podpora zvyšování kvality a rozšiřování péče o žáky na středních školách a studenty na vysokých školách a vznik nových mimoškolních vzdělávacích aktivit. „Popularizačně-naučnou formou chceme posílit zájem a motivaci žáků a studentů, aby zvyšovali svou vědomostní úroveň nad rámec školních povinností a kvalitně využívali volný čas o letních prázdninách,“ uvedla Alena Opletalová, vedoucí Centra celoživotního vzdělávání PdF UP.

Prostřednictvím široké škály kempů pro mládež klade pedagogická fakulta důraz na rozvoj nadání a talentu, tvůrčí činnost, odborný růst, spolupráci a rozvoj komunikačních dovedností žáků a studentů. „Žáci si tak díky tomu mohou vyzkoušet, jak studium na vysoké škole probíhá, a využít možnost kontaktu se zajímavými osobnostmi, práci v moderně vybavených učebnách a laboratořích pedagogické fakulty a navštívit zajímavá místa v Olomouci,“ dodala Alena Opletalová.

Centrum celoživotního vzdělávání ve spolupráci s Katedrou biologie, Katedrou společenských věd, sekcí anglického jazyka Ústavu cizích jazyků a Centrem prevence rizikové virtuální komunikace PdF UP chystá tyto kempy: Letní kemp biologie, Letní kemp výchovy občanství, demokracii a evropanství, English Summer Camp a Letní kemp E-bezpečí.

Letní kempy pro mládež vznikly díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Statutárního města Olomouc, a tak se mohou aktivit žáci a studenti účastnit zdarma.

Kdy kempy probíhají, jaká je jejich náplň a do kdy je možné posílat přihlášky, to všechno se dozvíte ZDE. 

Ing. Alena Opletalová, Ph.D., Mgr. Barbora Mlčochová, CCV PdF UP 

 

Zpět