Letní škola rozvojové spolupráce bude v Pevnosti poznání

Letní škola rozvojové spolupráce
Foto: Tereza Huczalová
pátek 31. srpen 2018, 13:00 – Text: Šárka Chovancová

O rozvojové spolupráci a humanitární pomoci bude řeč od 2. do 7. září v Pevnosti poznání. Koná se tam totiž letní škola rozvojové spolupráce, kterou pořádá přírodovědecká fakulta.

Pět desítek účastníků si na pravidelné týdenní akci může prohloubit znalosti a diskutovat, proč je velmi důležité, aby i Česká republika pomáhala v rozvojových zemích.

Program tvoří praktické workshopy a přednášky hostů. Přední odborníci působící v této oblasti budou hovořit na různá témata. Připraveny jsou například přednášky „O městské chudobě v Kolumbii" nebo „O polní nemocnici v Bílém Nilu".

„Jednou z přednášejících bude také Markéta Kutilová, která se zaměří na v současné době ožehavé téma africké migrační vlny do Evropy. Tato novinářka podnikla cestu do Senegalu a Gambie, kde se snažila zjistit, proč mladí lidé podnikají velmi nebezpečnou cestu do Evropy. Její vyprávění si můžete poslechnout 6. září, přednáška je určená i pro veřejnost," uvedla koordinátorka akce Eva Žwaková.

Jednadvacátý ročník letní školy je určen pro všechny, kteří se zajímají o problematiku rozvojové spolupráce, chtějí se setkat s podobně smýšlejícími lidmi a získat širší znalosti z této oblasti. Letní škola je finančně podpořena v rámci programu Zahraniční rozvojové spolupráce České republiky.