Letošní Svět médií v 21. století otevře Tomáš Etzler

Novinář Tomáš Etzler.
Foto: Petr Chodura, turner.cz
Pondělí 18. říjen 2021, 8:00 – Text: Martin Višňa

Cyklus besed Svět médií v 21. století, který pořádá Pedagogická fakulta UP, opět prostřednictvím výrazných osobností české masmediální scény nabídne unikátní pohled do světa současných médií. Prvním hostem v novém akademickém roce bude ve středu 20. října novinář Tomáš Etzler.

Tomáš Etzler působil dlouhá léta jako stálý zpravodaj České televize v Číně, také jako válečný zpravodaj pro CNN. Pracoval ve více než šedesáti zemích světa a za svou práci získal nejedno ocenění. V současné době přednáší, moderuje a píše. V kinech lze v současnosti zhlédnout jeho celovečerní dokumentární film o Číně Nebe a v knihkupectví je k dostání jeho prvotina nazvaná Novinářem v Číně. Co jsem to proboha udělal?.

„S Čínou se vyrovnávám dodnes, ona mě semlela, myslím si, že trpím nějakým čínským posttraumatickým syndromem. Dostávám se z toho velice pomalu a film a kniha mi s tím pomáhají,“ řekl v nedávném rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Beseda s Tomášem Etzlerem se uskuteční ve středu 20. října od 13 hodin v auditoriu Pedagogické fakulty UP na Žižkově náměstí. Moderovat ji budou Kamil Kopecký a Michal Kříž z pořádající katedry českého jazyka a literatury. „Beseda je otevřená všem zájemcům. Řeč bude o novinářské praxi hosta, o Číně, také o CNN – určitě se zeptáme na rozdíly mezi CNN a českou CNN. Jak je u cyklu Svět médií v 21. století obvyklé, nejprve dostane prostor host pro prezentaci a poté na ni naváže diskuze,“ uvedl Kamil Kopecký s tím, že zájemci mohou dotazy hostovi klást již nyní prostřednictvím aplikace Slido zde.

Tomáš Etzler bude prvním hostem cyklu po vynucené koronavirové přestávce, další tváří by v listopadu měl být známý youtuber Kovy. Dříve se mohli zájemci setkat a diskutovat například s Danielem Stachem z vědecké redakce České televize, Václavem Moravcem nebo dokumentaristou Vítem Klusákem.

Cílem cyklu, který v rámci naplňování konceptu Učitel21 pořádá katedra českého jazyka a literatury a Centrum prevence rizikové virtuální komunikace (E-Bezpečí) Pedagogické fakulty UP, je především zvyšování mediální gramotnosti a podpora kritického myšlení budoucích pedagogů a žurnalistů a budování pozitivního vztahu k důvěryhodným a kvalitním médiím. Další informace zde.

Zpět