Lucie Fridrichová: „Stáž je pro mě mimořádnou příležitostí“

Studentka Lucie Fridrichová se účastní diplomatických jednání ve Stále misi ČR při OSN ve Vídni. Foto: archiv LF
Sobota 1. červenec 2017, 7:50 – Text: Milada Hronová

Studium, praxe, stáže, stipendijní pobyty, to vše a mnohem víc patří k vysokoškolskému koloritu současné doby. Mimořádné příležitosti absolvovat tříměsíční stáž ve Stále misi České republiky při OSN ve Vídni právě využívá i Lucie Fridrichová, studentka oboru Evropská studia a mezinárodní vztahy na filozofické fakultě, pro kterou je tento pobyt jedinečnou příležitostí uplatnit se v mezinárodním prostředí.

„Účastním se diplomatických jednání na té nejvyšší úrovni a uvědomuji si, že se to většině lidem během studií nepoštěstí.  Velmi si toho vážím,“ říká Lucie Fridrichová, která by ráda jednou pracovala v PR. Nyní většinu času nyní tráví na jednáních, seminářích či konferencích  Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v Hofburgu. Z těchto jednání pořizuje záznamy, pro Stálou misi zpracovává i rešerše a shrnutí veškeré agendy, která se v OBSE projednává. Píše také články o aktuálním dění v OBSE na oficiální webové stránky Stále mise a zbylý čas pracuje v kanceláři.  Lucie Fridrichová věří, že jí tříměsíční pobyt dostatečně upřesní představy o vnitřním fungování OBSE.

O možnosti práce ve Stále misi ČR se Lucie Fridrichová dozvěděla z webových stránek katedry politologie a evropských studií. Absolvovala výběrové dvoukolové řízení.

 „Nejdříve jsem musela na Stálou misi poslat svůj životopis a motivační dopis v angličtině. Ve druhé fázi pak následoval telefonický pohovor a zpracování několika úkolů jak v češtině, tak v angličtině, které se týkaly agendy OBSE,“ dodává studentka katedry politologie a evropských studií. Svůj volný čas bude až do konce července nyní prožívat v schönbrunnském parku, který je podle ní ideální jak k odpočinku, tak ke sportu.

Zpět