Majálesová popkulturní výstava je k vidění v Knihovně UP

První místo ve fotografické soutěži Popkultura kolem nás získala studentka FF Kristýna Janošková.
Foto: Anna Bartolotti
pondělí 13. květen 2019, 8:00 – Text: Tomáš Krejčiřík

Do poloviny června si v přízemí Knihovny UP můžete prohlédnout fotografickou výstavu Popkultura kolem nás, která vznikla v rámci soutěže uspořádané organizátory Olomouckého majálesu UP. Vernisáž se uskutečnila v hlavní den olomouckého majálesu za účasti porotců a autorů snímků.

Odborná porota vybrala ze zaslaných sérií studentů celkem 14 snímků od čtyř autorů. Fotografie byly pořízeny nejen v Olomouci, ale také v Londýně, Amsterodamu, Berlíně, Praze či Příboru.  

První místo v soutěži získala studentka filozofické fakulty Kristýna Janošková. „Popkultura neboli kultura, která zasáhne velké množství lidí. Přesně to vyjadřují fotografie Kristýny Janoškové. Ačkoliv si pojem popkultura spojím spíše s barvami, její černobílé expozice mě zaujaly natolik, jak myšlenkou, tak zpracováním, že autorce zaslouženě přísluší první místo,“ upřesnila Anna Bartolotti, fotografka a členka odborné poroty.

Na výstavě jsou k vidění snímky Janoškové nazvané Tváře a Closed z Berlína a dva snímky z klubových koncertů. „Do soutěže jsem se rozhodla přihlásit na popud kamarádů a také proto, že focení miluju. Zaměřuji se při něm zejména na spontánnost, emoce a atmosféru, to je pro mě alfou a omegou,“ uvedla Kristýna Janošková.

Druhé místo obdržela studentka filozofické fakulty Markéta Vaňková, třetí příčka patří studentovi pedagogické fakulty Lukáši Kubalovi. Čestné uznání získala studentka Romana Kubáčová.

Olomoucký majáles Univerzity Palackého se uskutečnil už podeváté. Jeho královnou se stala herečka a zpěvačka Erika Stárková. Kromě koncertů byly v programu výstavy, divadelní představení, filmová projekce či prezentace studentských a neziskových organizací.

Zpět