Na dovolenou do Olomouce? Bydlete v univerzitním městě za studentské ceny

VŠ kolej Generála Svobody.
Foto: Vojtěch Duda
Pátek 11. červen 2021, 16:00 – Text: Ivana Pustějovská

Kdo ji ještě nenavštívil, chce ji poznat, kdo ji zná, chce se vrátit. Řeč je o Olomouci, vyhledávaném cíli výletů i prázdninových cest všech generací. Jak jinak poznat město, než v něm prožít pár dní a nocí? Nespěchat, dopřát si pohodový večer v samém srdci města, vyspat se a dobře nasnídat, a to aniž by to výletníkovi „utrhlo“ kapsu? Přesně tuto možnost nabízí na léto turistům Správa kolejí a menz Univerzity Palackého.

Využít nabídky ubytování bude možné na dvou kolejích, a to na Koleji Generála Svobody a na Koleji Bedřicha Václavka. Ty mají pro návštěvníky města ideální polohu: nacházejí se u řeky Moravy, blízko centra a v těsném sousedství olomouckých parků. Jsou nedaleko hlavního vlakového nádraží, blízko zastávek MHD a dá se u nich bez problémů zaparkovat.

„Rozhodli jsme se naše kapacity, které v průběhu roku využívají studenti, nabídnout o prázdninách návštěvníkům města. Takže pokud někdo plánuje v rámci svého prázdninového putování i návštěvu Olomouce, může se ubytovat u nás. A aby si lidé pobyt ve městě opravdu užili bez starostí, nabízíme i snídaně formou rautů. To vše za příznivé ceny,“ uvedl ředitel Správy kolejí a menz UP Libor Kolář.

Konkrétně to bude znamenat, že pokud se někdo ubytuje na dvě a více nocí, zaplatí za noc se snídaní 440 korun v hotelové části, v té studentské pak 395 korun. Ubytování je možné buď ve dvoulůžkových pokojích (ty jsou vždy po dvou v buňce se společným sociálním zázemím), nebo ve standardním kolejním ubytování, tedy se společným sociálním zařízením na patře. V obou případech mají ubytovaní k dispozici i kuchyňky. Snídaně se pak podávají jen pár metrů od obou kolejí v prostorách menzy.

V ceně ubytování je rovněž možnost navštívit posilovnu nebo si vypůjčit různé sportovní vybavení (pétanque, ping-pong, venkovní šachy, míče atp.). Během letní sezony navíc ubytovaní obdrží jako bonus i Olomouc region card, plnou slev a bezplatných vstupů do památek a míst v olomouckém regionu.

Podrobné informace najdete zde.