Na Pedagogické fakultě UP vznikl unikátní kurz o Al

Grafieka: E-Bezpečí PdF UP
Středa 28. únor 2024, 12:00 – Text: (map)

E-Bezpečí PdF UP spouští nový online videokurz, zaměřený na problematiku umělé inteligence. Prostřednictvím předtočených videolekcí, ale také interakcí přímo s umělou inteligencí, seznamuje účastníky s klíčovými tématy, jež se dotýkají fungování a především využívání umělé inteligence ve vzdělávání.

Kurz o Al je rozdělený do čtyř hlavních lekcí a je primárně určený pedagogům všech typů škol. Využít ho však může kdokoli, kdo se o umělé inteligenci chce něco nového dozvědět.

„V E-Bezpečí umělou inteligenci již mnoho měsíců školíme a s našimi prezenčními kurzy objíždíme jak základní, tak i střední či dokonce vysoké školy. Uvědomujeme si zároveň, že prezenční lekce nedostačují. Učitelé i další zájemci o Al potřebují čas vše si v klidu vyzkoušet a otestovat, zároveň se potřebují ke vzdělávacímu obsahu vracet, a především chtějí studovat vlastním tempem – tehdy a tam kde jim to vyhovuje. Reakcí na tuto situaci je právě náš kurz!,“ uvedl garant a zároveň i tvůrce nového online videokurzu Kamil Kopecký z PdF UP.

První lekce kurzu je věnovaná základům umělé inteligence, další lekce se pak věnuje především generování grafiky. Na hlavní lekce pak navazují tematické tutoriály, které se zaměřují na rozvoj dovedností pedagogů (a dalších zájemců) při práci s umělou inteligencí. Vše je připraveno v podobě předtočených videí s názornými ukázkami – odpadá tak nutnost číst text a kurz mohou zájemci poslouchat a sledovat kdykoli a kdekoli – třeba při vaření oběda či relaxaci ve vaně.

„Kurz zahrnuje víc než pět hodin vzdělávacího obsahu a budeme jej dále rozšiřovat o další lekce a tutoriály. Jeho součástí je také přímá implementace technologie GPT do kurzu, tj. uživatelé si mohou umělou inteligenci zkoušet, aniž by se museli někam registrovat,“ dodal Kamil Kopecký.

Více o tématu na portále Učitel21. Další informace o kurzu včetně cen pro jednotlivce i skupiny najdete přímo na stránkách kurzu.