Na svačiny pro hrdiny se vybralo již přes 93 tisíc korun

Balíčky se svačinami z kaváren a bister míří ke zdravotníkům ve Fakultní nemocnici Olomouc a Vojenské nemocnici Olomouc.
Foto: Vojtěch Duda
Pátek 20. listopad 2020, 15:00 – Text: Martin Višňa

Do 1. prosince můžete podpořit darovací výzvu DOBRO(TY): svačiny pro hrdiny a udělat tak radost zdravotníkům v olomouckých nemocnicích a provozovatelům místních kaváren. Výzvu s mottem „Zachraň zástěru, potěš plášť“ zaštiťuje Dobrovolnické centrum UP a Skautský institut v Olomouci.

Princip darovací výzvy je jednoduchý: z darovaných prostředků jsou v olomouckých kavárnách a bistrech, které se v této nelehké době potýkají s výrazným výpadkem příjmů, zakoupeny svačiny pro zdravotníky, kteří pečují o pacienty ve Fakultní nemocnici Olomouc a Vojenské nemocnici Olomouc. 

„Do dnešního dne se podařilo vybrat přes 93 tisíc korun. Z těchto peněz jsme již nakoupili přes osm set balíčků se svačinami, které dodalo dvanáct olomouckých podniků, například Coffee Library, Café na cucky, Sladký méďa nebo Jazz Fresh Café. Za dosavadní podporu všem dárcům děkujeme. Darovací výzva přitom stále běží, a to až do 1. prosince. Do té doby bychom ještě rádi vybrali co nejvíce prostředků na další balíčky pro zdravotníky,“ uvedla manažerka Dobrovolnického centra UP Zuzana Pejpková.

Výzvu můžete podpořit na adrese www.siolomouc.cz/dobroty, aktuální informace a fotografie z průběhu výzvy pak můžete sledovat v této skupině na Facebooku.

Zpět