Na Univerzitě Palackého jedná Fórum předsedů akademických senátů

Foto: Vojtech Duda
Čtvrtek 5. květen 2022, 11:45 – Text: Milada Křížková Hronová

Univerzita Palackého hostí dvoudenní pracovní setkání předsedů akademických senátů českých vysokých škol. Dvě desítky čelních představitelů uvedených grémií se sešly v prostorách Rektorátu UP.

Fórum předsedů akademických senátů pracuje při Radě vysokých škol a ke společnému jednání se schází dvakrát až třikrát v roce. I tentokrát je jednání rozděleno do několika tematických sekcí.

„Náplní jednání je sdílení a výměna zkušeností, příkladů dobré praxe i rizik na jednotlivých školách. Témata obvykle vyplynou z předcházejících setkání či z aktuálního dění a navrhuje je předsednictvo fóra. Pro všechny vysoké školy je nyní zásadním tématem rozpočet, určitě se budeme bavit i o podpoře studentů a uprchlíků kvůli válce na Ukrajině, pozornost zaměříme také na hodnocení kvality na jednotlivých vysokých školách,“ řekl Jiří Langer, předseda Akademického senátu UP.

Ve Velkém zasedacím sále Rektorátu UP je přítomno dvacet hostů, z toho patnáct z nich je předsedů AS  z celé ČR. Pozvání přijala i náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR pro vysoké školy Radka Wildová a členové užšího předsednictva Rady vysokých škol.