Na UP se jedná o budoucnosti vysokého školství v Evropě, začalo setkání Aurora Olomouc Biannual 2023

Foto: Vojtěch Duda
Úterý 17. říjen 2023, 11:15 – Text: Michal Zych

Zástupce patnácti univerzit zapojených do aliance Aurora hostí poprvé v historii jejího členství Univerzita Palackého. Jedním z klíčových témat setkání Aurora Olomouc Biannual 2023 je směřování aliance v následujících letech. Velký důraz je kladen také na otázky udržitelnosti.

Setkání zahájil rektor UP Martin Procházka. „Je pro mě velkou ctí přivítat v Olomouci všechny účastníky Aurora Biannual. Bylo mým osobním přáním propojit toto setkání s oslavami 450. výročí olomoucké univerzity,“ řekl rektor. Zdůraznil, že díky úspěšnému průběhu dosavadní fáze získala aliance dobré hodnocení Evropské komise a dosáhla financování na další roky. „Rád bych při této příležitosti poděkoval celému týmu Aurory, který toto setkání připravil,“ dodal Martin Procházka.

Na půdě právnické fakulty přivítal hosty i děkan Václav Stehlík: „Doufám, že si užijete nejen debaty a diskuze, ale také prostředí právnické fakulty, univerzity i celé Olomouce.“ Slova se ujal také prezident aliance Aurora a rektor University of Island Jón Atli Benediktsson. „V roce 2016, když jsme v Amsterodamu pořádali první setkání, Aurora neměla ani jméno – dnes se takto scházíme popatnácté. Být tu navíc v roce výročí 450 let univerzity je opravdu fantastické,“ řekl prezident aliance Aurora.

Setkání Aurora Olomouc Biannual 2023 probíhá do 18. října a je živě streamováno. Program a odkazy jsou k dispozici na webu Aurory.