Nabídka studia, která reflektuje trendy. UP spustila přihlášky a připravuje pestrou online kampaň

Takový býval Gaudeamus.
Archivní foto: Martin Višňa
Středa 4. listopad 2020, 8:34 – Text: (red)

Podzim bývá pro VŠ ve znamení veletrhu terciárního vzdělávání Gaudeamus, který tak startuje sezónu náboru budoucích vysokoškoláků. Kvůli pandemii covidu-19 letos není možné v tradici pokračovat, a UP, která každoročně eviduje více než 26 tisíc přihlášek ke studiu, přišla o možnost oslovit oslovit osobně na sedmdesát tisíc maturantů. „Boj o prváky“  se přesouvá do online prostředí. Nové weby, videa, podcasty, mobilní aplikace i virtuální den otevřených dveří – to jsou hlavní nástroje uchazečské kampaně ve stínu pandemie. Od 1. listopadu navíc univerzita spustila možnost podat si přihlášky na stovky studijních programů včetně úplných novinek.

Zájemci o studium v Olomouci si mohou vybírat z nabídky více než 700 studijních kombinací. Orientaci jim přitom usnadní nový, přehlednější a uživatelsky přívětivější katalog s nabídkou studia (https://studium.upol.cz/).

Nová nabídka studia reagující na aktuální trendy a poptávku

Kromě tradičních a oblíbených studijních programů jako Všeobecné lékařství, Zubní lékařství, Fyzioterapie, Psychologie či Právo mohou uchazeči spojit svou budoucnost také se studijními novinkami, které vznikly v reakci na současné trendy a nejaktuálnější poptávku na pracovním trhu. Zájemcům se otevírá možnost studovat například Lingvistiku a Digital Humanities, Teorii a dějiny výtvarných umění se specializací památková péče, nové specializace Experimentální biologie rostlin a Průmyslová matematika či online Teologii, historicky první studijní program v ČR, který umožňuje získání bakalářského titulu přes internet. Podrobnější přehled naleznete v seznamu níže. Přihlášky lze podávat až do 15. března 2021. V roce 2019 jich UP registrovala přes 28 tisíc.

Novinky v nabídce studia na UP

Filozofická fakulta

Přírodovědecká fakulta

Cyrilometodějská teologická fakulta

Pedagogická fakulta

Připravuje se:

Fakulta zdravotnických věd

Nové weby a platformy, virtuální den otevřených dveří, mobilní aplikace

Intenzivnější rozjezd kampaně zacílené na budoucí studenty plánuje olomoucká univerzita v nejbližších týdnech. Na prosinec připravuje virtuální den otevřených dveří a aktualizovala oblíbenou interaktivní aplikaci Studuj na UP, která se navíc dočkala nového designu. V nejbližších době pak UP představí také zbrusu nový a vizuálně osobitý web a průvodce pro zájemce o studium v Olomouci či nový web pro univerzitní videa a jiné audiovizuální materiály. Využívat se chystá také podcasty na Spotify, 3D prohlídky a mnoho dalších online nástrojů a platforem, které vynahradí „ztrátu“ osobního kontaktu se středoškoláky a umožní, aby se online kampaň uskutečnila v co nejpestřejší formě.

Zpět