Nejen o cestě k lidským právům promluví v cyklu UPsolvent Veronika Ježková

Veronika Ježková absolvovala PF UP v roce 2000.
Repro: UP
Čtvrtek 10. březen 2022, 8:00 – Text: Eva Hrudníková

Absolventkou olomoucké právnické fakulty, advokátkou, asistentkou soudce, právničkou pro oběti domácího a sexuálního násilí, ředitelkou Pro bono aliance, laureátkou Ceny Alice Garrigue Masarykové. Tím vším je Veronika Ježková, která bude 16. března v pořadí jedenáctým hostem přednáškového cyklu UPsolvent, jenž představuje významné a zajímavé absolventy Univerzity Palackého.

Nabídka zapojit se do absolventského cyklu ji potěšila. „A zároveň mě překvapila. Je tolik našich absolventů, kteří by tu měli stát místo mě. Cítím i velkou odpovědnost,“ řekla Veronika Ježková. Svoji připravovanou přednášku nazvala Někdy je snazší napsat smlouvu – od obchodních dokumentů k obětem sexuálního násilí. „Hovořit chci hlavně o tom, jaké emoce vás mohou při práci překvapit, jak je důležité umět si říct o pomoc, a v neposlední řadě o své osobní profesní cestě, která mě dovedla až k lidským právům,“ naznačila Veronika Ježková s tím, že je přesvědčena, že její příspěvek bude přínosný i pro neprávníky.

Přednáška se uskuteční ve středu 16. března v Kapli Božího Těla, začíná v 17 hodin. Zájemci o rezervaci místa se mohou obracet na e-mail konferencniservis@upol.cz.

Současně univerzita připravuje livestream, který bude možné sledovat na tomto odkaze: https://youtu.be/bfNDpGSzIeQ. Komu termín přednášky nevyhovuje, nemusí zoufat. Její záznam bude později zveřejněn na Portálu absolventů.

Cyklus UPsolvent představuje zajímavé absolventy Univerzity Palackého již od roku 2014, prvním hostem byl novinář a moderátor České televize Jakub Železný. Na svou alma mater se vrátil například i diplomat Martin Povejšil nebo fotograf, dokumentarista a humanitární pracovník Jiří Pasz. Zatím poslední host Stanislav Popela mluvil o své lékařské praxi, o vinařství a folkloru. Více k cyklu UPsolvent najdete zde.

Veronika Ježková

Původní profesí advokátka, dnes asistentka soudce odvolacího senátu.
Odborný garant právního oddělení organizace proFem, o.p.s., aktivně pomáhající obětem domácího a sexuálního násilí a projektu AdvoCats for Women.
Ředitelka Pro bono aliance zasazující se o společensky odpovědný výkon právních profesí.
Držitelka Ceny Alice Garrigue Masarykové za rok 2020.