Nejlepšími halovými atlety univerzity jsou Lucie Domská a Štěpán Smutný

Přebor Univerzity Palackého v halové atletice 2018. Fotogalerie: Martin Višňa
pátek 7. prosinec 2018, 8:00 – Text: Martin Višňa

Studenti Univerzity Palackého již posedmnácté poměřili síly v halových atletických disciplínách, do bojů o stupně vítězů se zapojila stovka účastníků. V ženské kategorii si nakonec cenu pro nejlepší atletku vybojovala sprinterka Lucie Domská, mezi muži dominoval se dvěma zlatými a jednou stříbrnou medailí student rekreologie Štěpán Smutný.   

Lucie Domská vystoupala během večera na stupně vítězů pouze jednou, ovšem i to stačilo, aby na konci přeboru byla vyhlášena jeho nejlepší účastnicí. Pro zlato v běhu na 60 metrů si totiž tato reprezentantka České republiky ve sprinterských štafetách doběhla s přesvědčivým náskokem před ostatními v čase 7,79 sekundy, což jí po přepočtu podle tzv. maďarského bodování vyneslo téměř tisícovku bodů. Více nikdo za svůj výkon na letošním halovém přeboru nezískal.

A to ani Štěpán Smutný, který skončil dvakrát první a jednou druhý a z haly odcházel mimo jiné s novým skateboardem. „Je to pěkná mikulášská nadílka. Zaběhl jsem si nový osobák na šedesátce, 670 cm do dálky je také fajn a stříbrná medaile z výšky byla jako bonus. A to jsem si říkal, že přebor pojmu jen tak tréninkově. Řekl bych, že jsem přípravnou fázi halové sezony začal dobře,“ uvedl nejlepší atlet přeboru, který zaujal také svým svetrem se sobem. „Ten má určitě také svůj podíl na mých dnešních výkonech,“ dodal s úsměvem.

Sedmnáctý ročník halového přeboru univerzity ovšem nebyl jen o těchto dvou atletech. Za zmínku jistě stojí také výkony Daniely Janatové z přírodovědecké fakulty, která vyhrála ve skoku dalekém a brala stříbro na šedesátce, nebo neslyšící Tamary Bjalkové, která ovládla vrh koulí a doběhla jako druhá na osmistovce. Michaela Přikrylová dokonce stanula na stupních vítězů hned třikrát, když vybojovala stříbro ve vrhu koulí a skoku vysokém a na dálce skončila třetí. Mezi muži se blýsknul například výškař Ondřej Tesař, který se pokusil o překonání výšky 191 centimetrů. Pěkný výkon podal také Lukáš Střelecký z přírodovědecké fakulty, který vrhl koulí do vzdáleností více než 12 metrů.

Přebor jako obvykle organizačně připravili studenti oboru Trenérství a management sportu. Kromě samotného sportovního zápolení mohli závodníci a diváci zhlédnout vystoupení taneční skupiny Kangoo na skákacích botách a předvánoční atmosféru v chladné hale alespoň trochu navozoval nabízený svařák.

„S průběhem přeboru jsem velmi spokojený, a to hned z několika důvodů. Tím prvním je poměrně slušná účast, kdy se do disciplín zapojilo na sto studentů, nejen z fakulty tělesné kultury. Viděli jsme přitom některé velmi pěkné výkony, na druhou stranu mě potěšilo, že i z řad studentů prvních ročníků bylo spousta závodníků, kteří skutečně bojovali o nějaké slušné umístění, a ne jen o zápočet. A v neposledním řadě musím říci, že organizátoři se své roli zhostili velmi dobře, činili se a akce byla zabezpečena precizně a podle naplánovaného harmonogramu, skoro až profesionálně,“ zhodnotil garant akce Vítězslav Prukner z katedry sportu. 

Kompletní výsledková listina je k dispozici zde.