Noční běh pro Světlušku rozzáří Bezručovy sady

Ilustrační foto: Igor Zehl
Úterý 4. duben 2017, 7:32 – Text: Martin Višňa

Olomoucké Bezručovy sady se ve čtvrtek 6. dubna rozsvítí Nočním během pro Světlušku. Benefiční běh na podporu Nadačního fondu Světluška má v České republice již pětiletou tradici, v hanácké metropoli se však poběží poprvé. Organizačně běh zajišťuje Univerzita Palackého.

„Účastníci svým příspěvkem podpoří aktivity lidí se zrakovým postižením, výtěžek ze startovného poputuje na Nadační fond Českého rozhlasu Světluška, který jej pak na základě žádostí jednotlivců a organizací rozděluje mezi jednotlivé projekty. Běh má navíc jako přidanou hodnotu i kouzlo prožitého okamžiku, kdy stovky čelovek rozsvítí park. A proto srdečně zveme každého, kdo chce být u toho, chce zažít krásu běhu noční Olomoucí a zároveň pomoci,“ uvedl Zbyněk Janečka, vedoucí katedry aplikovaných pohybových aktivit (APA) fakulty tělesné kultury, která si organizaci vzala na svá bedra.

Běžci si mohou vybrat ze dvou tras, kratší má 3 kilometry, delší 6 kilometrů, obě vedou po cestách Bezručových sadů, start a cíl jsou umístěny na atletickém stadionu TJ Lokomotiva. Tam bude také možné se již od 18:30 zaregistrovat. Připravena je hudební rozcvička s kapelou Jamr's, ve 21 hodin pak bude benefiční běh odstartován.

Registrace k běhu bude na místě stát 350 korun, je také možnost zaregistrovat se dopředu na webových stránkách běhu za zvýhodněnou cenu 300 korun. Kdo se ještě vejde do první pětistovky zaregistrovaných, dostane jako dárek světluščí čelovku a pouzdro na mobil od partnerů závodu.

Záštitu nad závodem převzali rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller a děkan Fakulty tělesné kultury UP Zbyněk Svozil.